OGŁOSZENIA 2018 05 20 – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20 maja 2018

2018 05 20 – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończymy okres paschalny. Jutro Święto Matki Kościoła.

2. Jutro o godzinie 19 spotkanie kręgu biblijnego.

3. W Czwartek Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana. Po Mszy Świętej wieczornej różaniec w intencji kapłanów.

4. Dziś, w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, ul. Franciszkańska 22, odbędzie się koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Koronacji dokona Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski podczas uroczystej Mszy Świętej, odprawionej o godz. 18.00.

5. Od maja do września wprowadzamy dodatkową Mszę Świętą w niedziele o godzinie 20.

6. Organizujemy wakacyjny wyjazd dla dzieci, które w tym roku ukończą III klasę szkoły podstawowej i starsze – dziś ostatni dzień zgłoszeń. Rodziców prosimy o odebranie kart uczestników z zakrystii oraz wypełnienie ich i złożenie w zakrystii lub kancelarii do przyszłej niedzieli włącznie.

7. Wczoraj druga grupa dzieci przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej. Trwa tzw. biały tydzień. Dzieci codziennie uczestniczą w Eucharystii. Ostatnia grupa dzieci będzie miała I Komunię w najbliższą sobotę. W związku z przygotowaniem do tej uroczystości w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 18.30 do 19.30 i od 20.30 do 22. Módlmy się za dzieci, aby I Komunia Święta stała się początkiem cotygodniowej Komunii Świętej w każdą niedzielę.

8. Chcemy zrobić ewidencję krzyży i kapliczek przydrożnych w naszej parafii. Prosimy zgłaszać miejsca gdzie się one znajdują.

9. Zapraszamy do kawiarenki w Sali Jana Pawła II , którą organizuje młodzieżowy Ruch Światło-Życie. Można wypić kawę lub herbatę, zjeść smaczne ciastko i miło porozmawiać. Przy okazji można wesprzeć tegoroczne rekolekcje dla młodzieży.