Józefosław

OGŁOSZENIA 2018 05 13 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

20 maja 2018

OGŁOSZENIA

2018 05 13 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dziś obchodzimy w liturgii Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od jutra nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zapraszamy na codzienną Mszę Świętą, która jest szczególnie w tym tygodniu prośbą o Ducha Świętego i przygotowuje nas za Jego zesłanie. W sobotę wieczorem zakończenie nowenny, której zwieńczeniem jest Czuwanie – Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcę doświadczyć mocy Ducha. Początek o godzinie 19.

 2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Świętej o godzinie 18.00, w niedzielę o godz. 17.30

 3. Dziś po Mszy Świętej zapraszamy do kawiarenki w sali Jana Pawła II. Kawa, ciastko i możliwość miłej rozmowy. Dochód z kawiarenki przeznaczony jest na pomoc dla Filipa – naszego ministranta, który jest w śpiączce.

 4. Za tydzień 20 maja kawiarenka, którą organizuje oaza. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie rekolekcji dla młodzieży.

 5. Od maja do września wprowadzamy dodatkową Mszę Świętą w niedziele o godzinie 20.

 6. 16 maja br., przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii. Główne obchody będą miały miejsce w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, ul. Rakowiecka 61. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona w Sanktuarium tego dnia o godz. 18.00.

 7. W niedzielę, 20 maja br., w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, ul. Franciszkańska 22, odbędzie się koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Koronacji dokona Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski podczas uroczystej Mszy Świętej, odprawionej o godz. 18.00

 8. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 18.00 Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwa te odbywać się będę 13 dnia miesiąca od maja do października.

 9. Organizujemy wakacyjny wyjazd dla dzieci, które w tym roku ukończą III klasę szkoły podstawowej i starsze – szczególnie zapraszamy ministrantów, Dzieci Boże i scholowiczów. Miejsce: Długopole Zdrój (w Kotlinie Kłodzkiej). Termin: 25 czerwca – 02 lipca. Koszt: ok. 650 zł. Zapisy w zakrystii do 20 maja..

 10. Wczoraj po raz pierwszy przystąpiła do Komunii Świętej pierwsza grupa dzieci. Trwa tzw. biały tydzień. Dzieci przychodzić będą na Mszę Świętą o godzinie 18. Następne grupy dzieci przystąpią do I Komunii Świętej w kolejne niedziele. W związku z przygotowaniem do tych uroczystości w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 18.30 do 19.30 i od 20.30 do 22. Módlmy się za dzieci, aby dobrze przeżyły pierwsze sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem w Komunii Świętej.

 11. W zakrystii jest wiele rzeczy pozostawionych w kościele. Prosimy się po nie zgłaszać. Rzeczy będziemy jeszcze trzymać tylko przez tydzień.

 12. Chcemy zrobić ewidencje krzyży i kapliczek przydrożnych w naszej parafii. Prosimy zgłaszać miejsca. gdzie się one znajdują.