Józefosław

OGŁOSZENIA 2018 05 06 – VI Niedziela Wielkanocna

7 maja 2018

OGŁOSZENIA

2018 05 06 – VI Niedziela Wielkanocna

 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Świętej o godzinie 18.00, w niedzielę o godz. 17.30
 2. We wtorek 8 maja Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski.
 3. 9 maja w środę o godzinie 11.00 w Lesie Kabackim będzie sprawowana Msza Święta w 31 rocznicę katastrofy samolotu PLL Lot Tadeusz Kościuszko, Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 4. Od dzisiaj na okres letni, czyli od maja do września, wprowadzamy dodatkową Mszę Świętą w niedziele o godzinie 20.
 5. W najbliższy piątek jak każdy drugi piątek miesiąca Msza Święta za zmarłych poleconych w wypominkach o godzinie 18. Z powodu spowiedzi dzieci przed I Komunią Świętą przed tą Mszą Świętą nie będziemy czytać wypominek.
 6. Za tydzień 13 maja w liturgii będzie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 7. W niedzielę 13 maja Caritas parafialna organizuje kawiarenkę, z której dochód przeznaczony będzie na wsparcie chorego Filipa. W związku z tym jest prośba do osób, które mogłyby upiec ciasto na to wydarzenie, aby przynosić je do zakrystii od czwartku do soboty. W ten sposób będzie można włączyć się w dzieło miłości na rzecz Filipa. Bóg zapłać.
 8. Za tydzień 13 maja po Mszy Świętej o godzinie 18.00 Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwa te odbywać się będę 13 dnia miesiąca od maja do października.
 9. Organizujemy wakacyjny wyjazd dla dzieci, które w tym roku ukończą III klasę szkoły podstawowej i starsze – szczególnie zapraszamy ministrantów, Dzieci Boże i scholowiczów. Miejsce: Długopole Zdrój (w Kotlinie Kłodzkiej). Termin: 25 czerwca – 02 lipca. Koszt: ok. 650 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Od najbliższej soboty przez trzy kolejne soboty będzie w naszej parafii I Komunia Święta. Módlmy się za dzieci, aby dobrze przeżyły pierwsze sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem w Komunii Świętej.
 11. W zakrystii jest wiele rzeczy pozostawionych w kościele. Prosimy się po nie zgłaszać. Rzeczy będziemy jeszcze trzymać tylko przez dwa tygodnie.
 12. Chcemy zrobić ewidencje krzyży i kapliczek przydrożnych w naszej parafii. Prosimy zgłaszać miejsca. gdzie się one znajdują.