Józefosław

OGŁOSZENIA 2018 04 22 – IV Niedziela Wielkanocna

26 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA

2018 04 22 – IV Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Zachęcamy do modlitwy powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  2. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu z racji Roku Jubileuszowego. Pielgrzymka odbędzie się 28 kwietnia w sobotę. Zapisy w zakrystii. Koszt 60 zł. Wyjazd spod kościoła o godzinie 6.30.
  3. Krąg biblijny w poniedziałek o godz. 19:00 w sali pod plebanią; z racji majówki to spotkanie obejmie liturgię słowa z 2 kolejnych niedziel, a 30 kwietnia spotkanie kręgu nie odbędzie się. Na krąg biblijny zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznawać lepiej Pismo Święte, zwłaszcza lektorów.
  4. Dziś ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na seminarium duchowne. Bóg zapłać.
  5. Nasza Parafia jest pod wezwaniem św. Józefa Opiekuna Pracy. Choć główna uroczystość odpustowa przypada 19 marca to 1 maja w naszej parafii będzie Święto Św. Józefa Robotnika. W związku z tym od jutra rozpoczniemy Nowennę do Św. Józefa, która będzie codziennie o godzinie 17.50. Na tę nowennę zapraszamy szczególnie maturzystów. Będziemy się modlić za pomyślne zdanie egzaminów maturalnych oraz o dobrego męża lub dobrą żonę. W bocznej kaplicy na lewo do ołtarza głównego znajduje się skrzynka, gdzie można wrzucać intencje na nowennę do św. Józefa. Można je również przynosić do zakrystii.
  6. Organizujemy wakacyjny wyjazd dla dzieci – dolna granica wieku: dzieci, które w tym roku ukończą III klasę szkoły podstawowej. Szczególnie zapraszamy ministrantów, Dzieci Boże i scholowiczów. Miejsce: Długopole Zdrój (w Kotlinie Kłodzkiej). Termin: 25 czerwca – 02 lipca. Koszt: ok. 650 zł. Wstępne zapisy w zakrystii.
  7. W środę o godzinie 19 zapraszamy rodziców klas drugich szkoły podstawowej na spotkanie dotyczące przyszłorocznej uroczystości I Komunii Świętej.
  8. Na okres letni czyli od maja do września wprowadzamy dodatkową Mszę Świętą w niedziele o godzinie 20. Pierwsza taka Msza Święta w niedzielę 6 maja.