Józefosław

OGŁOSZENIA 2018 10 07 – XXVII Niedziela Zwykła

7 października 2018

OGŁOSZENIA

2018 10 07 – XXVII Niedziela Zwykła

 1. Różaniec w niedzielę o godzinie 17.30. W dni powszednie dla dorosłych o 18.30, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 17.15.

 2. W liturgii w tym tygodniu: w sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

 3. Za tydzień w niedzielę XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”; z tej okazji biskupi przygotowali list nt. ojcostwa dostępny m. in. na stronie Archidiecezji Warszawskiej. Gościmy dziś na Mszy Świętej stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia.

 4. W sobotę o godzinie 18.30 nabożeństwo fatimskie z różańcem.

 5. W tym tygodniu spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej od poniedziałku do czwartku o godzinie 19.30 w sali Jana Pawła II według grafiku jaki otrzymali rodzice. Wyjątkiem jest klasa 3a z ulicy Kameralnej, którą zapraszamy we wtorek. W grafiku był błędnie podany inny dzień.

 6. Za tydzień zapraszamy na Mszą Świętą dla rodziców z przedszkolakami i młodszymi dziećmi, która odbywać się będzie w Sali Jana Pawła II o godzinie 11.00 równolegle do Mszy w kościele. Przypominamy, że w naszym koście Mszę Święte są odprawiane w dzień powszedni o godz. 6.30; 8.00 i 18.00 w niedzielę zaś o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00. Na godzinę 20 zapraszamy szczególnie młodzież.

 7. Warsztaty dla ojców Odkrywca Talentów odbędą się w naszej parafii w piątek wieczorem i w sobotę 12 i 13 października. Tato, jeśli chcesz mądrze wspierać swoje dziecko w odkrywaniu jego zdolności, to przyjdź na warsztat. Zapisy w zakrystii.

 8. Przeżywamy tydzień modlitwy za uchodźców, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy musieli opuścić swój dom.

 9. Od 3 do 28 października w Rzymie obraduje synod biskupów pod hasłem: Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania. Módlmy się o owocny przebieg synodu.

 10. Ruch Światło-Życie – popularna Oaza – zaprasza dzieci, młodzież i studentów z naszej parafii na spotkania formacyjne. Wiarę najlepiej rozwija się we wspólnocie, w której można modlić się, zadawać pytania i dobrze spędzić czas. Informacje o spotkaniach oazy dla poszczególnych grup wiekowych znajdziecie na stronie i facebooku parafii.

 11. Dziś przez chrzest włączamy do wspólnoty Kościoła pięcioro dzieci.

 12. Przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok.

 13. Za tydzień po Mszy Świętej Caritas parafialna będzie zbierać ofiary dla Filipa i innych potrzebujących.

 14. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.