Józefosław

OGŁOSZENIA 2018 04 01 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

5 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA

2018 04 01 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

 1. Dziś trzeci dzień Triduum Paschalnego – Dzień Chrystusa Zmartwychwstałego – Niedziela Zmartwychwstania. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przebiegu liturgii Triduum Paschalnego: Służbie Liturgicznej, Szafarzom Komunii Świętej, Lektorom, Ministrantom, prowadzącym jutrznie, Panu Organiście, Osobom, które przygotowały dekorację w Kaplicy przechowania Najświętszego Sakramentu i w Grobie Pańskim: Wspólnocie Różańca Rodziców za Dzieci i Ruchu Światło-Życie; i wszystkim innym,
 2. Przez cały tydzień obchodzimy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego to znaczy, że każdy dzień jest niejako świętowaniem dnia Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii, która w tym tygodniu ma szczególne znaczenie. Z racji oktawy Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Jutro godziny odprawiania Mszy Świętej jak w niedzielę: 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00. Ofiary zbierane podczas Mszy Świętej przeznaczone będą na KUL.
 4. W najbliższą sobotę odbieranie strojów komunijnych w godzinach 8-15 według ustalonego porządku.
 5. Za tydzień w niedzielę o godzinie 16 Msza Święta dla pierwszej grupy dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci przynoszą świece od Chrztu Świętego.
 6. Organizujemy jubileusz dla małżeństw, które w tym roku obchodzą 20 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. W niedzielę 15 kwietnia o godzinie 12.30 będzie Uroczysta Msza Święta a po niej spotkanie i świętowanie w sali parafialnej. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii małżeństw z 20-letnim stażem.
 7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia. Chcemy prosić o miłosierdzie i pokój dla świata i Europy zwłaszcza w obliczu ostatnich tragicznych wydarzeń.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone w Wielki Piątek na utrzymanie Bazyliki Grobu w Jerozolimie oraz wszystkie inne ofiary.
 9. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu z racji Roku Jubileuszowego. Pielgrzymka odbędzie się 28 kwietnia w sobotę. Zapisy w zakrystii. Koszt 60 zł.
 10. Święta są okazja do poznania sąsiadów. W związku z tym CARITAS parafialna zwraca się z prośbą o wskazanie osób, które potrzebują pomocy. Jeśli ktoś zna takie osoby lub rodziny prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 11. W piątek – pierwszy miesiąca spowiedż dodatkowo od godziny 17.
 12. W sobotę Nabożeństwo Pierwszosobotnie po Mszy Świętej o godzinie 8.
 13. Wszystkim Parafianom oraz Gościom składamy życzenia pokoju i radości ze Zmartwychwstania Chrystusa oraz wszelkich łask i darów Bożych potrzebnych w codziennym życiu.