Józefosław

OGŁOSZENIA 2018 02 11 – VI Niedziela Zwykła

11 lutego 2018

OGŁOSZENIA

2018 02 11 – VI Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś przeżywamy w Kościele Dzień Chorego. Pamiętajmy o ludziach chorych i starszych, aby okazać im miłość i zainteresowanie. Módlmy się za chorych. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych dziś o godzinie 15 w kościele.
 2. Jutro w rocznicą pogrzebu Msza Święta za śp. ks. Stanisława Śmigasiewicza o godzinie 18.00
 3. Jutro o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci z klas trzecich przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 4. Jutro o godz.16 spotkanie katechetów na plebanii.
 5. W środę rozpoczynamy Wielki Post – czas przygotowania do Świąt Paschalnych. Msza Święta w Środę Popielcową o godzinie: 6.30; 8.00; 10.00; 16.30; 18.00 i 19.30. W czasie każdej Mszy Świętej obrzęd posypania głów popiołem. W Środę Popielcową wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych natomiast osoby w wieku od 18 do 60 lat obowiązuje post, czyli można zjeść tylko jeden posiłek do syta. W wielkim poście obowiązuje zakaz udziału w zabawach.
 6. W najbliższy czwartek o godzinie 19 Nabożeństwo Pokutne ze spowiedzią. Bardzo ważne jest, aby rozpocząć Wielki Post od Sakramentu Pokuty i Pojednania. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa i spowiedzi.
 7. W Wielkim Poście w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 17.30; dla dorosłych o godzinie 18.30, dla młodzieży i wszystkich chętnych o godzinie 20.30.
 8. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
  Poniedziałek, 12 lutego – Saturna
  Wtorek, 13 lutego – Jutrzenki 28 C i D
  Wizyta duszpasterska w godzinach 17-21.
  Plan wizyty podany jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską.
 9. Rekolekcje dla gimnazjum i klasy 7 odbędą się w najbliższy czwartek i piątek. Rekolekcje dla szkół podstawowych w następnym tygodniu, natomiast rekolekcje parafialne rozpoczną się w Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 4 marca i będą trwały do środy 7 marca. Już dziś prosimy zarezerwować sobie czas.
 10. Różaniec Rodziców zaprasza wszystkich zainteresowanych na konferencję pt. “Różaniec a nawrócenie serca”, którą wygłosi Ks. Bartłomiej Pergoł, w sobotę 24 lutego o godz. 19.00 w sali Jana Pawła II. Po konferencji będzie można się zapisać do nowej Róży Różańca Rodziców za dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich przyjaciół Różańca!
 11. Dziś o godz. 19.00 kolejne spotkanie kręgu biblijnego.
 12. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 22.
 13. Do wakacji w dni powszednie wprowadzamy Mszę Świętą o godzinie 6.30.
 14. W dniach 11 – 17 lutego br. przeżywamy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Módlmy się za ludzi uzależnionych od alkoholu i nadużywających alkoholu a także ich rodziny.
 15. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary – cykl spotkań mających na celu odnowienie i umocnienie naszej osobistej relacji z Chrystusem. Spotkania odbywać się będą w niedzielę o godzinie 19.