Józefosław

OGŁOSZENIA 2018 01 28 – IV Niedziela Zwykła

1 lutego 2018

OGŁOSZENIA

2018 01 28 – IV Niedziela Zwykła

.

 1. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
  Poniedziałek, 29 stycznia – Wenus 51; Jutrzenki
  Wtorek, 30 stycznia – XXI wieku od 1 do 5
  Środa, 31 stycznia – XXI wieku 6-18; Marsa
  Czwartek, 1 lutego – XXI wieku 19 do końca
  Sobota, 3 lutego – Grzybowa – domy, których nie zdążyliśmy odwiedzić podczas wizyty dwa tygodnie temu od 1 do 25; Kwadratowa 2 i 3

  W przyszłym tygodniu:
  Poniedziałek, 5 lutego – Kwadratowa od 4 do końca

  Wizyta duszpasterska w dni powszednie w godzinach 17-21, w soboty 10-14.
  Plan wizyty podany jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Osoby z poszczególnych ulic prosimy o odebranie ogłoszeń o wizycie duszpasterskiej z zakrystii

 2. Dziś o godz. 19.00 kolejne spotkanie kręgu biblijnego.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta o powołania kapłańskie o godzinie 18, po niej różaniec za kapłanów i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 22.
 4. W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Bożej Gromnicznej. Msza Święta o godzinie 6.30; 8.00; 10.00; 18.00 i 19.30. Zachęcamy gorąco do przyniesienia świec, które będą znakiem, że Chrystus jest naszym światłem. Błogosławieństwo świec na początku każdej Mszy Świętej. Taca w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź dodatkowo od godziny 17.00.
 5. W sobotę Nabożeństwo Pierwszosobotnie po Mszy Świętej o godzinie 8.00
 6. W sobotę również wyjazd do Radzanowa na grób śp. ks. Proboszcza Stanisława Śmigasiewicza
  z okazji drugiej rocznicy śmierci. Wyjazd o godz. 9.30 spod kościoła. Msza święta w Radzanowie o godz. 13.00, po niej nawiedzenie grobu ks. Stanisława. Powrót ok. godziny 18. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.
 7. Za tydzień w niedzielę o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji Kółek Żywego Różańca a po niej spotkanie członków i sympatyków w sali pod zakrystią.
 8. Kurs dla narzeczonych rozpocznie się we wtorek 30 stycznia. Zapraszamy wszystkich, którzy przygotowują się do zawarcia małżeństwa. Więcej informacji i zapisy w zakrystii lub na stronie internetowej duszpasterstworodzin.pl.
 9. Nowa edycja Kursu Małżeńskiego rozpocznie się 5 lutego w poniedziałek. Jest to osiem cotygodniowych spotkań prowadzących do odnowy i pogłębienia relacji w małżeństwie. Zapraszamy również pary, które żyją w związkach niesakramentalnych. Zapisy w zakrystii.
 10. W styczniu i lutym w dni powszednie Msza święta jest celebrowana w godz. 6.30; 8.00 i 18.00.
 11. Organizujemy jubileusz małżeński dla par, które w tym roku będą obchodzić 25-lecie i 50-lecie zawarcia Sakramentu Małżeństwa, a także wszystkie małżeństwa ze stażem większym niż 50 lat. Uroczysta Msza święta z tej okazji odbędzie się 11 lutego o godz. 12.30. Po Mszy świętej spotkanie dla jubilatów w sali Jana Pawła II ze słodką niespodzianką. Ze względu na przygotowania związane z jubileuszem, prosimy o zgłaszanie w zakrystii jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.
 12. W sobotę 10 lutego o godzinie 16 odbędzie się koncert zespołu Jedno Ciało, którego utwory mówią o miłości wypełniającej się w małżeństwie. Już dzisiaj zapraszamy – nie tylko małżeństwa.
 13. W związku z wizytą duszpasterską kancelaria parafialna w styczniu i lutym czynna będzie we wtorek i czwartek tylko w godzinach 16-17 i w środę w godzinach 9.30-10.30.
 14. Prosimy o zapoznanie się z informacją komendanta policji dotyczącą oszustów, których ofiarami są głownie osoby starsze. Informacja wywieszona jest na tablicy ogłoszeń oraz wyłożona na stoliku.