OGŁOSZENIA 2017 12 24 – IV Niedziela Adwentu

23 grudnia 2017

2017 12 24 – IV Niedziela Adwentu

1. Dziś już czwarta niedziela Adwentu, Wigilia Narodzenia Pańskiego. Nie ma dziś Mszy Świętej o godz. 18. Wieczorem zasiadamy do uroczystej wieczerzy wigilijnej. Postarajmy się, aby była ona rodzinnym świętowaniem Narodzenia Pańskiego. Zacznijmy przeczytaniem opisu narodzenia Pana Jezusa z Ewangelii wg św. Łukasza rozdział 2. Módlmy się w naszych intencjach, ale pamiętajmy również o tych, którzy odeszli z tego świata do wieczności. Zaśpiewajmy kolędę. Następnie podzielmy się opłatkiem i złóżmy sobie życzenia. Spożywajmy wieczerzę wigilijną w atmosferze miłości i życzliwości, bez alkoholu. Po świętowaniu w domu przyjdźmy na Pasterkę o północy.
  2. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego i Święto Świętego Szczepana porządek Mszy Świętej jak w niedzielę.
  3. Gratulujemy wszystkim, którzy wytrwale przychodzili na roraty przez cały tydzień. Dziękujemy osobom, które zaangażowały się w przygotowanie śniadanek po roratach, zwłaszcza Basi i Przemkowi, którzy ogarniali całość śniadanek.
  4. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
    Czwartek 28 grudnia – ul. Granitowa i Topazowa
    Piątek 29 grudnia – ul. Szafirowa, Szmaragdowa, Turkusowa, Bursztynowa.
    W tygodniu w Nowym Roku:
    Wtorek 2 stycznia – ul. Jaskółki
    Środa 3 stycznia – ul. Zięby, Jemiołuszki, Sybiraków, Cyraneczki.
    Czwartek 4 stycznia – ul. Czajki, Królowej Śniegu, Złotej Rybki, Kolorowych Snów, Złotej Jabłoni
    Piątek 5 stycznia – ul. Srebrnych Świerków
    W kolejnym tygodniu:
    Poniedziałek 8 stycznia – Kombatantów, Kopciuszka, Skrzatów, Bajkowa, Elfów, Guliwera, Krasnoludków, Leszczynowy Zaułek.
    Wizyta duszpasterska w dni powszednie w godzinach 17-21.30.
    Plan wizyty podany jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
  5. W związku z wizytą duszpasterską kancelaria parafialna w grudniu i styczniu czynna będzie we wtorek i czwartek tylko w godzinach 16-17 i w środę w godzinach 9.30-10.30.
  6. W Święta Narodzenia Pańskiego szafarze mogą zanieść Komunię Świętą chorym. Adresy można zgłaszać w zakrystii.
  7. Zapraszamy na spotkania kręgu biblijnego w niedzielę o godzinie 19. Następne spotkanie będzie 7 stycznia.
  8. Od nowego roku w styczniu wprowadzamy Mszę Świętą w dni powszednie o godzinie 6.30. Jeśli będzie grupa osób uczestniczących Msza Święta zostanie wprowadzona na stałe.
  9. W kruchcie kościoła można zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Ofiary zbiera z tej okazji przeznaczone są na fundusz ministrantów i Oazy Dzieci Bożych.
  10. CARITAS parafialna rozprowadza bombki na choinkę. Dochód przeznaczony jest na pomoc dla Filipa, który jest w śpiączce.
  11. Za tydzień w niedzielę ostatni dzień roku kalendarzowego i Święto Świętej Rodziny. Na każdej Mszy Świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz dziękczynienie za miniony rok.
  12. Bożonarodzeniowe spotkanie rady parafialnej 2 stycznia we wtorek o godzinie 19.30, a katechetów w środę o godzinie 16.00 na plebanii.
  13. Dziś zbiórka do puszek na dom samotnej matki.
  14. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz osobistego spotkania z Chrystusem Zbawicielem Świata.