Józefosław

OGŁOSZENIA 2017 12 17 – III Niedziela Adwentu

18 grudnia 2017

OGŁOSZENIA

2017 12 17 – III Niedziela Adwentu

 1. Dziś już trzecia niedziela Adwentu, niedziela Gaudete czyli radości. Za tydzień w niedzielę będzie wigilia Bożego Narodzenia. Msza Święta będzie o godzinie 8.00; 9.30; 11.00 i 12.30. Wieczorem nie będzie Mszy Świętej, ponieważ wszyscy zasiądziemy do uroczystej wieczerzy wigilijnej. Niech ta wieczerza będzie rodzinnym świętowaniem Narodzenia Pańskiego. Rozpoczynamy ją modlitwą i przeczytaniem opisu narodzenia Pana Jezusa z Ewangelii wg św. Łukasza rozdział 2. Śpiewamy kolędę. Następnie dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. Spożywajmy wieczerze wigilijną w atmosferze miłości i życzliwości bez alkoholu. Opis przebiegu wieczerzy wigilijnej jest dołączony do opłatków. Po świętowaniu w domu zapraszamy na Pasterkę o północy. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego i Święto Świętego Szczepana porządek Mszy Świętej jak w niedzielę.
 2. Do soboty włącznie Roraty o godzinie 6.30. Po Roratach śniadanie dla dzieci w Sali Jana Pawła II. Zapraszamy wiernych uczestników Rorat jak również tych, którzy jeszcze nigdy nie byli.
 3. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
  Poniedziałek 18 grudnia – ul. Nefrytowa i Malachitowa
  Wtorek 19 grudnia – ul. Agatowa, Berylowa, Brylantowa i Opalowa
  Środa 20 grudnia – ul. Jaspisowa, Onyksowa, Diamentowa, Alabastrowa i Marmurowa
  Po świętach:
  Czwartek 28 grudnia – ul. Granitowa i Topazowa
  Piątek 29 grudnia – ul. Szafirowa, Szmaragdowa, Turkusowa
  Wizyta w dni powszednie od godziny 17 do 21; w sobotę od 10 do 14.
 4. W związku z wizytą duszpasterską kancelaria parafialna w grudniu i styczniu czynna będzie we wtorek i czwartek tylko w godzinach 16-17 i w środę w godzinach 9.30-10.30.
 5. Zapraszamy w poniedziałek na Nowennę do św. Józefa o godzinie 17.50. W grudniu modlimy się szczególnie o czystość.
 6. W Święta Narodzenia Pańskiego szafarze mogą zanieść Komunię Świętą chorym. Adresy można zgłaszać w zakrystii.
 7. Zapraszamy na spotkania kręgu biblijnego w niedzielę o godzinie 19. Co tydzień rozważane są teksty biblijne z następnej niedzieli. Dziś kolejne spotkanie.
 8. W kruchcie kościoła można zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Dochód z opłatków przeznaczony jest na fundusz ministrantów i Oazy Dzieci Bożych. W dni powszednie opłatki można nabyć w zakrystii po Mszy Świętej.
 9. CARITAS parafialna rozprowadza bombki na choinkę. Dochód przeznaczony jest na pomoc dla Filipa, który jest w śpiączce.
 10. Ruch Światło-Życie organizuje kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Dochód przeznaczony jest na wakacyjne rekolekcje dla młodzieży.
 11. Można również nabyć pierniki. Dochód przeznaczony na warsztaty muzyczne.
 12. W najbliższy czwartek o godzinie 19 zapraszamy na nabożeństwo pokutne przygotowujące do spowiedzi, po którym można będzie przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Księża spowiadać będą do godz. 22.
 13. Codziennie spowiadamy pół godziny przed Mszą Świętą, ale możemy nie zdążyć wyspowiadać wszystkich oczekujących. W Święta księża nie będą spowiadać.
 14. Prowadzimy zbiórkę żywności dla ubogich o dłuższym terminie ważności. Żywność prosimy składać do skrzynek przy obrazie Miłosierdzia Bożego.
 15. Parafia św. Anny w Piasecznie organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 7-14 maja. Więcej informacji i zgłoszenia w zakrystii.