OGŁOSZENIA 2017 12 10 – II Niedziela Adwentu

9 grudnia 2017

2017 12 10 – II Niedziela Adwentu

1. Jest Adwent. Zapraszamy na roraty codziennie w dni powszednie o godzinie 6.30. Po roratach śniadanie dla dzieci w Sali Jana Pawła II. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami.
  2. Rekolekcje adwentowe dla dzieci będą w sobotę po śniadaniu roratnim czyli o godzinie 7.40. Zapraszamy wszystkie dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.
  3. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
    Poniedziałek 11 grudnia – ul. Energetyczna 9 klatki 4-5 numery od 235 do 375
    Środa 13 grudnia – ul. Energetyczna 9 klatki 6-7 numery od 376 do 519
    Czwartek 14 grudnia – ul. Energetyczna 9 klatka 9 numery od 520 do 601; ul. Energetyczna 11 klatki 1-2 numery od 1 do 74
    Piątek 15 grudnia – ul. Energetyczna 11 klatki 3-6 numery od 75 do 218
    Sobota 16 grudnia – ul. Energetyczna nry 12-19; ul, Chabrów, Rubinowa, Koralowa, Jantarowa, Cyrkonii
    W przyszłym tygodniu
    Poniedziałek 18 grudnia – ul. Nefrytowa i Malachitowa
    Wizyta w dni powszednie od godziny 17 do 21; w sobotę od 10 do 14
  4. W związku z wizytą duszpasterską kancelaria parafialna w grudniu i styczniu czynna będzie we wtorek i czwartek tylko w godzinach 16-17 i w środę w godzinach 9.30-10.30.
  5. Zapraszamy w poniedziałek na Nowennę do św. Józefa o godzinie 17.50. W grudniu modlimy się szczególnie o czystość.
  6. Jutro o godzinie 19 w kościele spotkanie obowiązkowe dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  7. Zapraszamy chętnych do śpiewania w chórze parafialnym. Można zgłaszać się w zakrystii.
  8. Zapraszamy na spotkania kręgu biblijnego w niedzielę o godzinie 19. Co tydzień rozważane będą teksty biblijne z następnej niedzieli. Pierwsze spotkanie dzisiaj.
  9. Szkoła podstawowa przy ul. Kameralnej zaprasza na tegoroczny kiermasz. Odbędzie się on 16 grudnia w godzinach 9-15 w budynku szkoły. Więcej informacji na plakacie w nawie kościoła oraz na fb samorządu szkolnego SP w Józefosławiu lub Rady Rodziców.
  10. Informujemy, że za tydzień w niedzielę na każdej Mszy pojawią się harcerze z Betlejemskim światełkiem pokoju. Po Mszach będzie możliwość zabrania światełka do domu, by postawić je na wigilijnym stole.
  11. Ruch Światło-Życie z naszej parafii w następną niedzielę organizuje kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych.
  12. Osoby organizujące warsztaty muzyczne poszukują osób chętnych na upieczenie pierników, które sprzedawane byłyby za tydzień w niedzielę. Dochód przeznaczony będzie na bezpłatne organizowanie warsztatów muzycznych dla dzieci i dorosłych z naszej parafii. Osoby chętne mogą zgłaszać się do zakrystii.
  13. W najbliższy piątek o godzinie 17 wypominki a po nich Msza Święta za zmarłych.
  14. We wtorek o godzinie 19.30 spotkanie lektorów i szafarzy Najświętszego Sakramentu.
  15. W kruchcie kościoła można zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Dochód z opłatków przeznaczony jest na fundusz ministrantów i Oazy Dzieci Bożych. Nie roznosimy opłatków po domach.
  16. CARITAS parafialna rozprowadza bombki na choinkę. Dochód przeznaczony jest na pomoc dla Filipa, który jest w śpiączce.
  17. W kruchcie można nabyć świece CARITAS. Świeca ta jest znakiem jedności z ubogimi, gdy zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej.
  18. Dziś jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek po Mszy Świętej. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.”.