Józefosław

OGŁOSZENIA 2017 12 03 – I Niedziela Adwentu

3 grudnia 2017

OGŁOSZENIA

2017 12 03 – I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Do 16 grudnia akcent pada na przygotowanie do powtórnego przyjścia Chrystusa. Od 17 grudnia towarzysząc Maryi i Józefowi oraz wspominając ich oczekiwanie na narodzenie Jezusa będziemy przygotowywać się do Świąt Narodzenia Pańskiego – kolejnej pamiątki przyjścia Syna Bożego na świat.
 2. Dziś pierwszy dzień rekolekcji adwentowych. Nauki wygłasza Ksiądz Profesor Mieczysław Nowak.
  Od jutra do środy – Msza Święta z nauką o godz.: 8.00 i 18.00. O godzinie 10 Msza Święta dla matek i ojców z małymi dziećmi. O godzinie 19.30 nauka rekolekcyjna dla młodzieży. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek. Plan rekolekcji wywieszony jest przy wyjściu z kościoła.
 3. Rekolekcje dla dzieci będą w dwie kolejne soboty po śniadaniu roratnim czyli o godzinie 8.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.
 4. W adwencie roraty od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30. Po roratach śniadanie dla dzieci w Sali Jana Pawła II. Roraty sprawowane o brzasku dnia uczą nas postawy czuwania i gotowości na przyjście Chrystusa. Zapraszamy do udziału w roratach zwłaszcza dzieci. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami. Potrzebujemy osób, które mogą pomóc przy przygotowaniu śniadań po roratach. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 5. Po rekolekcjach adwentowych rozpoczynamy wizytę duszpasterską rodzin.
  Czwartek 7 grudnia – ul. Puławska 42a i 42d
  Piątek 8 grudnia – ul. Puławska 44, 44a, 44b, 44c,44e
  Sobota 9 grudnia – ul. Energetyczna 9 klatki 1-3 numery od 1 do 234
  Poniedziałek 11 grudnia – ul. Energetyczna 9 klatki 4-5 numery od 235 do 375
  Wizyta w dni powszednie od godziny 17 do 21; w sobotę od 10 do 14.
  Prosimy mieszkańców poszczególnych klatek w blokach o odebranie plakatu do powieszenia na drzwiach klatki. Dziękujemy.
 6. W związku z wizytą duszpasterską kancelaria parafialna w grudniu i styczniu czynna będzie we wtorek i czwartek tylko w godzinach 16-17 i w środę w godzinach 9.30-10.30.
 7. W poniedziałek Nowenna do św. Józefa o godzinie 17.50. W grudniu modlimy się szczególnie o czystość.
 8. Zapraszamy chętnych do śpiewania w chórze parafialnym. Można zgłaszać się w zakrystii. Próba chóru w niedzielę o godzinie 19.00.
 9. Rozpoczynają się spotkania kręgu biblijnego w niedzielę o godzinie 19. Co tydzień rozważane będą teksty biblijne z następnej niedzieli. Pierwsze spotkanie za tydzień.
 10. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza Święta o godzinie 6.30; 8.00 i 18.00. O godzinie 12 w kościele modlitwa w Godzinie Łaski. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
 11. Za tydzień zbiórka do puszek na Kościół na wschodzie.
 12. Od dzisiaj przez kolejne niedziele w kruchcie kościoła można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Dochód z opłatków przeznaczony jest na fundusz ministrantów i Oazy Dzieci Bożych. Informujemy, że parafia nie upoważnia nikogo do roznoszenia opłatków po domach.
 13. W kruchcie można nabyć świece CARITAS. Świeca ta jest znakiem jedności z ubogimi, gdy zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej.
 14. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę dla seminarium duchownego. Pamiętajmy też o klerykach w modlitwie. Zwłaszcza za dwóch z naszej parafii. Klerycy zapraszają na sztukę, którą wystawiają w seminarium. Terminy podane są w gablocie na zewnątrz kościoła.
 15. Dobrze przeżyjmy Adwent i przygotujmy się na przyjście Pana.