OGŁOSZENIA 2017 11 26 – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – XXXIV Niedziela Zwykła

28 listopada 2017

2017 11 26 – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – XXXIV Niedziela Zwykła

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
  2. Również za tydzień w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe.
    Plan rekolekcji:
    Niedziela 3 grudnia – Msza Święta z nauką rekolekcyjną o godz.: 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00.
    Od poniedziałku do środy – Msza Święta z nauką o godz.: 8.00 i 18.00. O godzinie 10 Msza Święta dla matek i ojców z małymi dziećmi. O godzinie 19.30 nauka rekolekcyjna dla młodzieży. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek.
  3. W adwencie roraty od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30. Po roratach śniadanie dla dzieci w Sali Jana Pawła II. Roraty to tradycyjna Msza Święta, która rozpoczyna się w nocy a kończy się kiedy wstaje dzień. Uczy nas ona postawy czuwania, gotowości na przyjście Chrystusa. Najpełniej w liturgii wyraża ona to, co jest istotą adwentu. Zapraszamy do udziału w roratach zwłaszcza dzieci. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami. Potrzebujemy osób, które mogą pomóc przy przygotowaniu śniadań po roratach. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
  4. Po rekolekcjach adwentowych rozpoczynamy wizytę duszpasterską rodzin.
    Czwartek 7 grudnia – ul. Puławska 42a i 42d
    Piątek 8 grudnia – ul. Puławska 44, 44a, 44b, 44c,44e
    Sobota 9 grudnia – ul. Energetyczna 9 klatki 1-3 numery od 1 do 234
    Poniedziałek 11 grudnia – ul. Energetyczna 9 klatki 4-5 numery od 235 do 375
    Wizyta w dni powszednie od godziny 17 do 21; w sobotę od 10 do 14
  5. W związku z wizytą duszpasterską kancelaria parafialna w grudniu i styczniu czynna będzie we wtorek i czwartek tylko w godzinach 16-17 i w środę w godzinach 9.30-10.30.
  6. Zapraszamy w poniedziałek na Nowennę do św. Józefa o godzinie 17.50. W listopadzie modlimy się szczególnie o znalezienie dobrej pracy.
  7. Zapraszamy chętnych do śpiewania w chórze parafialnym. Można zgłaszać się w zakrystii. Próba chóru dziś o godzinie 19.00.
  8. W najbliższy piątek – pierwszy miesiąca dodatkowa spowiedź od godziny 17.00. Ksiądz udaje się do chorych. W zakrystii można zgłaszać adresy chorych. Jednocześnie przypominamy, że szafarze Najświętszego Sakramentu mogą zanieść Komunię Świętą choremu w niedzielę. Należy to zgłosić w zakrystii lub kancelarii do piątku poprzedzającego niedzielę.
  9. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy Świętej o godzinie 8.00
  10. Zapraszamy na rekolekcje dla osób żyjących w powtórnym związku po rozwodzie, które odbędą się w dniach 8-10 grudnia w Sulejówku. Dokładne informacje na tablicy ogłoszeń w kruchcie.
  11. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz Filipa, który przebywa w śpiączce. Tydzień temu zebrano ponad 11 tyś. złotych. Zapewni to ponad miesiąc rehabilitacji.
  12. W tym tygodniu w liturgii w czwartek święto Św. Andrzeja Apostoła.
  13. Za tydzień ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na seminarium duchowne.
  14. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8.00 spotkanie członków Żywego Różańca.
  15. Od przyszłej niedzieli w kruchcie kościoła będzie można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Dochód z opłatków przeznaczony jest na fundusz ministrantów i Oazy Dzieci Bożych. Informujemy, że parafia nie upoważnia nikogo do roznoszenia opłatków po domach.
  16. Również od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece CARITAS. Świeca ta jest znakiem jedności z ubogimi, gdy zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej.
  17. We wtorek w godz. 17-20:30 będą pobierane miary do strojów komunijnych (szczegóły u przedstawicieli klas)
  18. Niech Chrystus króluje w naszych sercach, w naszych rodzinach, domach w całym naszym życiu, w Polsce, w Europie i w całym świecie.