Józefosław

OGŁOSZENIA 2017 11 19 – XXXIII Niedziela Zwykła

19 listopada 2017

OGŁOSZENIA

2017 11 19 – XXXIII Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
 2. Obchodzimy dziś po raz pierwszy Dzień Ubogich ogłoszony przez Papieża Franciszka. Papież w orędziu na ten dzień pisze: „U podstaw wielu konkretnych inicjatyw, które będą realizowane w tymże Dniu, niech będzie zawsze modlitwa. Nie zapominajmy, że Ojcze nasz jest modlitwą ubogich. Prośba o chleb wyraża bowiem powierzenie Bogu podstawowych potrzeb naszego życia. To, czego Jezus uczył nas w tej modlitwie, wyraża i zawiera w sobie wołanie tego, kto cierpi z powodu niepewności egzystencji oraz braku tego, co konieczne. Uczniom, którzy prosili Go o to, by nauczył ich modlić się, odpowiedział słowami ubogich, którzy zwracają się do Jedynego Ojca, w którym wszyscy się rozpoznają jako bracia. Ojcze nasz jest modlitwą, która wyraża się w liczbie mnogiej: chleb, o który prosimy, jest „nasz”, a to pociąga za sobą umiejętność dzielenia się, udziału i wspólnej odpowiedzialności. W tejże modlitwie wszyscy rozpoznajemy potrzebę przezwyciężenia każdej formy egoizmu, aby dostąpić radości wzajemnego przyjęcia.”
 3. Za dwa tygodnie rozpoczynamy adwent. Rekolekcje parafialne odbędą się od niedzieli 3 grudnia do środy 6 grudnia. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu, aby móc w nich uczestniczyć.
 4. W naszej parafii w każdy poniedziałek przed Mszą Świętą o godzinie 18 jest nowenna do Św. Józefa – patrona naszej parafii. Msza Święta jest w sprawowana w intencji próśb polecanych w nowennie. W listopadzie modlimy się szczególnie o znalezienie dobrej pracy. Zapraszamy.
 5. Zapraszamy chętnych do śpiewania w chórze parafialnym. Można zgłaszać się w zakrystii.
 6. Pomódlmy się dzisiaj za młodzież przygotowującą się do bierzmowania, która przeżywa rekolekcje Kurs Filip, aby łaska Boża poruszyła ich serca.
 7. W sobotę 25 listopada o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich członków Różańca Rodziców za dzieci oraz osoby, którzy pragną zapisać się do nowej Róży powstającej w naszej parafii, na spotkanie do sali Jana Pawła II. Tematem spotkania będzie modlitwa w rodzinie.
 8. Diakonia Życia Archidiecezji Warszawskiej zaprasza na Mszę Świętą o Miłość, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla rodzin zastępczych i adopcyjnych w naszym kościele w sobotę 25 listopada o godzinie 18.00.
 9. Dziś po Mszy Świętej zbiórka pieniędzy dla Filipa, który od pięciu miesięcy przebywa w śpiączce.
 10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego; we wtorek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; w środę św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej; w piątek męczenników koreańskich Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.
 11. Każdy z nas otrzymał talenty, aby je pomnażać na chwałę Boga i dla dobra ludzi. Nie zmarnujmy ich.