Józefosław

OGŁOSZENIA 2017 11 05 – XXXI Niedziela Zwykła

4 listopada 2017

OGŁOSZENIA

2017 11 05 – XXXI Niedziela Zwykła

 1. Dziś Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła.
 2. W najbliższy piątek o godzinie 17 wypominki zmarłych a o godzinie 18.00 Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki przez cały rok będą w drugi piątek miesiąca. Można jeszcze w zakrystii zgłaszać imiona zmarłych do wypominek.
 3. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust można ofiarować tylko za zmarłych.
 4. W naszej parafii w każdy poniedziałek przed Mszą Świętą o godzinie 18 jest nowenna do Św. Józefa – patrona naszej parafii. Msza Święta jest w sprawowana w intencji próśb polecanych w nowennie. W miesiącu listopadzie będziemy się modlić szczególnie o znalezienie dobrej pracy. Zapraszamy.
 5. W piątek o godzinie 19.30 zapraszamy na Nabożeństwo Pokutne w ramach którego można będzie przystąpić do spowiedzi w spokoju i bez pośpiechu. Nabożeństwo pokutne przygotowuje nas, abyśmy owocniej przeżyli Sakrament Pokuty i Pojednania.
 6. W sobotę Rocznica Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencjo Ojczyzny o godzinie 18.00. Módlmy się za naszą Ojczyznę, aby rozwijała się dla dobra Polaków.
 7. W sobotę w Sali Jana Pawła rekolekcje muzyczne w temacie: „Przez Niepokalane serce Maryi.” Rekolekcje prowadzić będą: ks. Błażej i Piotr Pałka – kompozytor i dyrygent. Początek godzina 8.45. Koniec ok. godziny 20. Koszt 50 zł. Zapisy dziś w zakrystii. Dokładne informacje i plan na plakacie w kruchcie kościoła.
 8. Za tydzień o godzinie 16.00 Msza Święta dla pierwszej grupy dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. Natomiast za tydzień w poniedziałek 13 listopada o godzinie 19 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii. Obecność wszystkich rodziców obowiązkowa.
 9. Ogłaszamy nabór do Chóru Parafialnego. Prosimy zgłaszać się w zakrystii. Próba chóru odbędzie się 19 listopada w niedzielę o godzinie 19. Pamiętajmy, że każdy śpiewać może.
 10. Caritas parafialna dziękuje wszystkim, którzy ofiarowali swój czas i serce, przygotowali wypieki oaz w jakikolwiek sposób pomogli w zorganizowaniu kawiarenki w zeszłą niedzielę. Zebrano na leczenie Filipa 7 015,80 zł. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Prezydium Episkopatu Polski wydało oświadczenie, w którym popiera przywrócenie niedzieli jako dnia wolnego, również od handlu.
 12. Za tydzień będzie zbiórka do puszek dla prześladowanych chrześcijan.

 

Umiłowani Diecezjanie!

W sobotę, 11 listopada br., zapraszam Was do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Świątynia Opatrzności Bożej jako Wotum Narodu jest szczególnym miejscem do przeżywania tego rodzaju uroczystości.

Obchody rozpoczniemy Mszą Świętą, która zostanie odprawiona o godzinie 9.00, w obecności przedstawicieli Episkopatu Polski i najwyższych władz państwowych. Podczas Eucharystii odmówimy Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej oraz podziękujemy Bogu za wolność i niepodległość, prosząc Go o dalszą opiekę nad naszą Ojczyzną.

Zapraszam także na koncert – Mszę F-dur Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego, który rozpocznie się o godz. 20.00. Wystąpią wybitni polscy artyści, w tym: Małgorzata Walewska i Andrzej Lampert, a także polskie cenione orkiestry symfoniczne i chóry. Dyrygować będzie Pedro Amaral – dyrektor artystyczny Filharmonii Lizbońskiej.

Niech nasza obecność w Świątyni Opatrzności Bożej będzie wyrazem dziękczynienia Bogu za dar odzyskanej wolności. Wszystkim z serca  błogosławię.

Kazimierz Kardynał Nycz – Arcybiskup Metropolita Warszawski