Józefosław

OGŁOSZENIA 2017 10 29 – XXX Niedziela Zwykła

4 listopada 2017

OGŁOSZENIA

2017 10 29 – XXX Niedziela Zwykła

 1. Dziś Trzydziesta Niedziela Zwykła.
 2. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Czcimy całe zastępy ludzi, którzy osiągnęli pełnię szczęścia. Nawiedzamy cmentarze i groby naszych bliskich zmarłych z nadzieją, że również wśród nich są tacy, którzy przebywają w niebie. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się za wszystkich zmarłych, którzy jeszcze nie osiągnęli nieba. Nasza modlitwa pomaga im w znoszeniu oczyszczenia w czyśćcu i przybliża do pełni szczęścia. Również zmarli zarówno ci, którzy są w niebie jak i ci w czyśćcu modlą się za nas. Ta wzajemna wymiana nazywana jest świętych obcowaniem.
 3. W środę w Uroczystość Wszystkich Świętych Msza Święta jak w niedzielę. W czwartek we Wspomnienie Wszystkich wiernych Zmarłych Msza Święta o godzinie 8, o godzinie 17 wypominki a o godzinie 18 Msza Święta za Wszystkich Zmarłych. Po Mszy Świętej różaniec za wszystkich zmarłych. Dodatkowo będzie Msza Święta o godzinie 19.30. Potem wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 22.
 4. Na końcu kościoła wyłożone są kartki na wypominki. Wypominki jednorazowe będą wyczytane we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada o godzinie 17.00. Wypominki roczne będą czytane w drugi piątek miesiąca o godzinie 17.00, a potem o godzinie 18.00 będzie odprawiana Msza Święta w intencji zmarłych.
 5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust można ofiarować tylko za zmarłych.
 6. Nabożeństwo różańcowe dziś o godzinie 17.30. W poniedziałek i wtorek różaniec dla dzieci o godzinie 17.30, a drugie nabożeństwo różańcowe o godzinie 18.30.
 7. Ruch Światło-Życie zaprasza dzieci i młodzież wraz z rodzicami na tradycyjny Bal Wszystkich Świętych, we wtorek 31 października, od godz. 18.00, w Sali Jana Pawła II. Zachęcamy do przyjścia w przebraniu świętych lub w innych strojach niebiańskich. W programie tańce i zabawy przy niebiańskiej muzyce, wspólne śpiewanie, quiz z wiedzy o świętych i prezentacja przebrań. Wstęp wolny, ale organizatorzy będą zbierać dobrowolne datki na pokrycie kosztów napojów, słodyczy i wystroju sali.
 8. W piątek pierwszy miesiąca spowiedź dodatkowo od godziny 17.00.
 9. W sobotę po Mszy Świętej o godzinie 8.00 Nabożeństwo Pierwszosobotnie
 10. Za tydzień w niedzielę o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji Kółek Żywego Różańca a po niej spotkanie członków Żywego Różańca.
 11. Dziś Caritas parafialna organizuje kawiarenkę. Dochód przeznaczony będzie dla ministranta Filipa, który jest w śpiączce.
 12. Prosimy o krótkie ogłoszenie dotyczące gry „Gościniec.”