Józefosław

OGŁOSZENIA 2017 10 22 – XXIX Niedziela Zwykła

4 listopada 2017

OGŁOSZENIA

2017 10 22 – XXIX Niedziela Zwykła

 1. Dziś Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwie za tych, którzy na krańcach świata głoszą Ewangelię Chrystusa. Ofiary zbierane dziś na tacę przeznaczone są na misje.
 2. Do naszej parafii jako rezydent został skierowany Stefan Bernat. Będzie on kontynuował rozpoczęte studia specjalistyczne oraz pomagał w pracy duszpasterskiej. Serdecznie witamy ks. Stefana w naszej wspólnocie.
 3. Zostały zmienione godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria czynna jest we wtorek
  i czwartek w godzinach 16.00-17.00 i 19.00-20.00 oraz w środę w godzinach 9.30-10.30.
 4. Rozpoczęło się przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Formacja odbywa się dwa razy w miesiącu, w grupach, które spotykają się w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę w godzinach 19:00 do 21:00. Zapisane osoby serdecznie zapraszamy.
 5. Nabożeństwa różańcowe w niedzielę o godzinie 17.30. W dni powszednie od poniedziałku do soboty różaniec dla dzieci o godzinie 17.30, a drugie nabożeństwo różańcowe o godzinie 18.30.
 6. Na końcu kościoła wyłożone są kartki na wypominki. Wypominki jednorazowe będą wyczytane we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada o godzinie 17.00, a potem w intencji tych zmarłych zostanie odprawiona Msza Święta o godzinie 18.00. Wypominki roczne będą czytane w drugi piątek miesiąca o godzinie 17.00, a potem o godzinie 18.00 będzie odprawiana Msza Święta w intencji zmarłych. Wypełnione kartki prosimy przynosić do zakrystii. Przy tej okazji składane są ofiary, za które składamy Bóg zapłać.
 7. Schola młodzieżowa zaprasza chętnych na próbę we wtorek o godzinie 18.30 w sali pod zakrystią.
 8. Spotkanie wszystkich lektorów i starszych ministrantów we wtorek o godzinie 19.30 w kościele.
 9. Ruch Światło-Życie zaprasza dzieci i młodzież wraz z rodzicami na tradycyjny Bal Wszystkich Świętych, we wtorek 31 października, od godz. 18.00, w Sali Jana Pawła II. Zachęcamy do przyjścia w przebraniu świętych lub w innych strojach niebiańskich. W programie tańce i zabawy przy niebiańskiej muzyce, wspólne śpiewanie, quiz z wiedzy o świętych i prezentacja przebrań. Wstęp wolny, ale organizatorzy będą zbierać dobrowolne datki na pokrycie kosztów napojów, słodyczy i wystroju sali.
 10. Dziś o godzinie 19.00 w naszym kościele koncert finałowy festiwalu „Musica Classica”. Zapraszamy.
 11. We wtorek 24 października Msza Święta w intencjach składanych do skrzynki intencji pogotowia modlitewnego.
 12. Za tydzień w naszej parafii Caritas parafialna organizuje kawiarenkę. Można zarezerwować sobie czas na pyszną kawę i miłe rozmowy. Osoby, które chcą upiec ciasto proszone są o zgłoszenie się po Mszy Świętej do pań, które stoją przed kościołem. Dochód z kawiarenki przeznaczony będzie dla ministranta Filipa, który jest w śpiączce.
 13. Również za tydzień w naszej parafii będzie prezentacja gry „Gościniec.”
 14. Klerycy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego zapraszają rozeznających powołanie na dzień skupienia. Rekolekcje rozpoczną się w piątek, 27 października o 18.00, a zakończą obiadem w sobotę 28 października ok. 13.00. Udział w nich jest bezpłatny. Jeśli chcesz wziąć w nich udział, wyślij zgłoszenie na adres powolania@wmsd.waw.pl do dnia 24 października.