Józefosław

OGŁOSZENIA 2017 10 01 – XXVI Niedziela Zwykła

3 października 2017

OGŁOSZENIA

2017 10 01 – XXVI Niedziela Zwykła

 1. Dziś Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła. Miłosierdzie Boga nie zna granic jeśli człowiek uzna swój grzech i zwróci się do Boga.
 2. Rozpoczynamy październik. Nabożeństwa różańcowe w niedzielę o godzinie 17.30. W dni powszednie od poniedziałku do soboty różaniec dla dzieci o godzinie 17.30, nabożeństwo różańcowe o godzinie 18.30.
 3. W sobotę o godzinie 9.00 próba scholi a o 10.00 spotkanie ministrantów.
 4. Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Kodnia i nie uiściły opłaty prosimy o uczynienie tego. Lista jest już pełna. Można ewentualnie zgłosić się na listę rezerwową.
 5. Rozpoczynamy formację przygotowawczą do sakramentu bierzmowania. Osoby chętne zapraszamy do zakrystii. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania i ich rodziców za tydzień w niedzielę 8 października o godzinie 19.00 w Sali Jana Pawła II. Zostaną na nim przedstawione szczegółowe informacje dotyczące przygotowania do bierzmowania.
 6. W każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w godzinach od 18.30 do 22.00. O godzinie 18.30 – Różaniec w intencji kapłanów. Zapraszamy.
 7. Dziś i za tydzień Msza Święta o godzinie 16 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.
 8. W naszej parafii organizujemy Kurs Małżeński . Jest to cykl ośmiu spotkań, które są okazją do przyjrzenia się swojej relacji z małżonkiem i jej wzmocnienia. Kurs ma na celu rozpoznać wzajemne potrzeby, poprawić komunikację, nauczyć metod rozwiązywania konfliktów, odkryć, jak wychowanie wpływa na relację małżeńską. Kurs Małżeński skierowany jest do wszystkich małżeństw, niezależnie od stażu, nie ma charakteru pracy w grupach, a odbywa się wyłączenie w parach i jest bezpłatny. Pierwsze spotkanie 16 października o godz. 19.00 w salce za kościołem. Zapisy po każdej Mszy Świętej w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii.
 9. Jutro o godzinie 19.15 spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.
 10. W pierwszy piątek miesiąca spowiedż od godziny 17.00. W sobote nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy Świętej o godzinie 8.00.
 11. W pierwszy piątek ksiądz udaje się do chorych. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii lub kancelarii. Prosimy również o zgłoszenie chorych, którzy chcieliby przyjmowac Komunię Świętą w domu w każdą niedzielę.
 12. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej za tydzień w poniedziałek 9 października o godzinie 19.00
 13. Spotkanie całej Rady Parafialnej 11 października o godzinie 19.00 na plebanii.
 14. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Aniołów Stróżów; w środę św. Franciszka; w czwartek św. Faustynę; w sobotę NMPannę Różańcową.
 15. W sobotę 7 października o godzinie 18 Msza Święta odpustowa w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie.
 16. Przyjmujemy intencje Mszy Świętej na przyszły rok.
 17. Za tydzień o godzinie 19.00 w naszym kościele kolejny koncert w ramach festiwalu „Musica Classica”.
 18. Ruch Światło-Życie z naszej parafii zaprasza młodzież na spotkania formacyjne. Pierwsze spotkanie, dla dotychczasowych uczestników i wszystkich chętnych, odbędzie 6 października o godz. 19:00: pierwsza część w kościele, a druga w salce pod kościołem. W ciągu roku będziemy się spotykać w dwóch przedziałach wiekowych podzielonych na mniejsze grupy – łącznie uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej i gimnazjaliści oraz osobno licealiści i ewentualnie studenci.
 19. Nasza parafia otrzymała podziękowanie od Caritas Polska za wyjątkową pomoc rodzinom w Syrii. Podziękowanie od dyrektora Caritas Polska można przeczytać w gablocie na zewnątrz kościoła.
 20. Caritas Parafialna dziękuje za pomoc w zorganizowaniu kawiarenki dwa tygodnie temu. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby poszkodowanych przez wichury.