Józefosław

OGŁOSZENIA 2017 09 24 – XXV Niedziela Zwykła

30 września 2017

OGŁOSZENIA

2017 09 24 – XXV Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła. Miłosierdzie Boga przejawia się w tym, że jest on zawsze gotowy do przyjęcia grzesznika i przebaczenia.
 2. Dziś obchodzimy Niedzielę Modlitw o Trzeźwość Narodu. Módlmy się o trzeźwość wszystkich Polaków. Zachowujmy trzeźwość, która daje człowiekowi wolność.
 3. Fundacja Radioklinika i Uniwersytet Dobrego Nauczyciela zapraszają młodzież oraz rodziców, opiekunów i nauczycieli na warsztaty o komunikacji emocjonalnej pt. „Kocham, lubię, szanuję – jak to komunikuję?”. Pierwsze spotkanie dla młodzieży odbędzie się 29 września w godzinach 19-21 w sali parafialnej Jana Pawła II. Szczegóły organizacyjne wraz z formularzem zapisów znajdują się na stronie internetowej podanej na plakatach wywieszonych w kościele oraz w gablocie obok kwiaciarni.
 4. Zapraszamy na warsztaty modlitwy śpiewem, które odbędą się w naszej parafii 30 września w godz. 9.00 – 18.00. Poprowadzi je Ula Rogala: kompozytorka i założycielka Dominikańskiej Szkoły Śpiewu Liturgicznego na Służewie. Warsztaty będą czasem doskonalenia swoich umiejętności, jak również dzielenia się wiarą i doświadczaniem wspólnoty. Koszt: 30zł, przy czym trzeba zaopatrzyć się we własny prowiant. Adres mailowy do zapisów jest dostępny w tekście ogłoszeń na stronie internetowej naszej parafii (nakreceniduchem@gmail.com).
 5. W sobotę o godzinie 10.00 spotkanie ministrantów. Do ministrantów zapraszamy chłopców po pierwszej Komunii Świętej. Z racji warsztatów muzycznych nie będzie próby scholi.
 6. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu, 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej. Jest to pielgrzymka w ramach tzw. Różańca do granic, którego ideą jest otoczenie granic Polski duchową obroną poprzez modlitwę różańcową. Wyjazd planowany jest na godzinę 6:00, Msza św. w Kodniu o 11:00, a powrót ok. 20:00. Koszt: 50 zł. Zapisy w zakrystii.
 7. W październiku rozpoczynamy również formację przygotowawczą do sakramentu bierzmowania. Osoby chętne zapraszamy do zakrystii.
 8. W każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w godzinach od 18.30 do 22. Zapraszamy.
 9. Od dzisiaj przez trzy niedziele Msza Święta o godzinie 16 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.
 10. W naszej parafii organizujemy Kurs Małżeński . Jest to cykl ośmiu spotkań, które są okazją do przyjrzenia się swojej relacji z małżonkiem i jej wzmocnienia. Kurs ma na celu rozpoznać wzajemne potrzeby, poprawić komunikację, nauczyć metod rozwiązywania konfliktów, odkryć, jak wychowanie wpływa na relację małżeńską. Kurs Małżeński skierowany jest do wszystkich małżeństw, niezależnie od stażu, nie ma charakteru pracy w grupach, a odbywa się wyłączenie w parach i jest bezpłatny. Pierwsze spotkanie 16 października o godz. 19.00 w salce za kościołem. Zapisy po każdej Mszy Świętej w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii.
 11. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa – Patrona Warszawy w środę • Wspomnienie św. Wincentego A Paulo; w czwartek • Wspomnienie św. Wacława, męczennika; w piątek, 29 września • Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafałaimieniny biskupów pomocniczych. Michała Janochy oraz. Rafała Markowskiego. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 12. Od dziś do 22 października odbywać się będzie IX Międzynarodowy Festiwal „Musica Classica”. Dziś o godz. 19.00 w naszym kościele koncert inauguracyjny. Za tydzień o godz. 19.00 w kościele w Jazgarzewie kolejny koncert. Zapraszamy.
 13. Po Mszy świętej zbiórka do puszek z przeznaczeniem na remont zniszczonej pożarem katedry w Gorzowie Wielkopolskim.
 14. Jesteśmy powołani do pracy w winnicy Pana niezależnie od tego, w której godzinie życia jesteśmy.