Józefosław

OGŁOSZENIA 2017 09 17 – XXIV Niedziela Zwykła

16 września 2017

OGŁOSZENIA

2017 09 17 – XXIV Niedziela Zwykła

 1. Dziś Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła. Przebaczenie jest czymś nieodzownym w naszym życiu. Wszyscy jesteśmy grzeszni, wszyscy więc potrzebujemy przebaczenia i przebaczania.
 2. Dziękujemy księdzu Andrzejowi Stępińskiemu za wygłoszoną homilię. Ksiądz Andrzej pracuje jako katechista wędrowny w ramach Drogi Neokatechumenalnej. Po Mszy świętej będzie można wesprzeć finansowo jego posługę. Bóg zapłać.
 3. Fundacja Radioklinika i Uniwersytet Dobrego Nauczyciela zapraszają młodzież oraz rodziców, opiekunów i nauczycieli na warsztaty o komunikacji emocjonalnej pt. „Kocham, lubię, szanuję – jak to komunikuję?”. Pierwsze spotkanie dla młodzieży odbędzie się 29 września w sali parafialnej Jana Pawła II. Szczegóły organizacyjne wraz z formularzem zapisów znajdują się na stronie internetowej podanej na plakatach wywieszonych w kościele oraz w gablocie obok kwiaciarni.
 4. Zapraszamy na warsztaty modlitwy śpiewem, które odbędą się w naszej parafii 30 września w godz. 9.00 – 18.00. Poprowadzi je Ula Rogala: kompozytorka i założycielka Dominikańskiej Szkoły Śpiewu Liturgicznego na Służewie. Warsztaty będą czasem doskonalenia swoich umiejętności, jak również dzielenia się wiarą i doświadczaniem wspólnoty. Koszt: 30zł, przy czym trzeba zaopatrzyć się we własny prowiant. Adres mailowy do zapisów jest dostępny w tekście ogłoszeń na stronie internetowej naszej parafii (nakreceniduchem@gmail.com).
 5. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu, 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej. Jest to pielgrzymka w ramach tzw. Różańca do granic, którego ideą jest otoczenie granic Polski duchową obroną poprzez modlitwę różańcową. Wyjazd planowany jest na godzinę 6:00, Msza św. w Kodniu o 11:00, a powrót ok. 20:00. Koszt: 50 zł. Zapisy w zakrystii.
 6. W październiku rozpoczynamy również formację przygotowawczą do sakramentu bierzmowania. Osoby chętne zapraszamy do zakrystii.
 7. W sobotę o godzinie 9.00 próba scholi dziecięcej. A o godzinie 10.00 spotkanie ministrantów. Do ministrantów zapraszamy chłopców po pierwszej Komunii Świętej.
 8. Dziś po każdej Mszy Świętej zapraszamy do kawiarenki organizowanej przez Caritas w sali Jana Pawła II. Zapraszamy na kawę i pyszne ciasto, a przy okazji na chwilę rozmowy. Można przy tej okazji wesprzeć poszkodowanych przez nawałnice. Serdecznie dziękujemy osobom, które włączyły się w przygotowanie kawiarenki, zwłaszcza piekąc ciasta.
 9. W każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w godzinach od 18.30 do 22. Zapraszamy.
 10. Za tydzień, w niedzielę Msza Święta o godzinie 16.00 dla pierwszej grupy dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.
 11. Również za tydzień pielgrzymka małżeństw na Jasną Górę. W łączności z nią w naszej parafii na każdej Mszy Świętej niedzielnej odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Prosimy małżonków, aby przyszli razem na Mszę Świętą.
 12. W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek Święto Św. Stanisława Kostki, w środę wspomnienie Męczenników Koreańskich; w czwartek Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w sobotę wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny.
 13. W czwartek imieniny księdza Mateusza i kleryka Mateusza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Niech Pan Bóg udzieli im wszelkich potrzebnych łask i darów.
 14. (na Mszy o godz. 11:00) Po zakończeniu Mszy świętej ministranci rozdadzą ziarenka.
 15. Bądźmy odpowiedzialni za siebie. „Jeśli brat Twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy.”