OGŁOSZENIA 2017 08 20 – XX Niedziela Zwykła

19 sierpnia 2017

2017 08 20 – XX Niedziela Zwykła

1. Dziś Dwudziesta Niedziela Zwykła. Pan Bóg powołuje ludzi z każdego narodu i z każdego języka. Eucharystia, w której uczestniczymy jest doświadczeniem powszechności Kościoła. Dziś w różnych zakątkach świata katolicy gromadzą się, aby uczestniczyć w Uczcie Pana.
  2. W tym tygodniu dokonują się zmiany personalne księży w naszej parafii. W sobotę na Mszy Świętej o godzinie 18 będziemy żegnać Księdza Arka i Księdza Piotra. Dziękujemy im za pełną oddania i poświęcnia posługę w naszej prafii oraz opiekę nad ks. Stanisławem w czasie choroby.
  3. Za tydzien w niedzielę oficjalnie powitamy nowych księży wikariuszy: ks. Mateusza Oborzyńskiego i ks. Błażeja Węgrzyna.
  4. W związku z nawałnicami, które przeszły nad Polską, wzywamy do wsparcia modlitewnego i materialego poszkodowanych. Specjalny numer konta Caritas podany jest w gablocie.
  5. W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie Piusa X papieża, we wtorek wspomnienie NMP Królowej; w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła, a w sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  6. Zapraszamy na Spływ Kajakowy Ojców z Dziećmi 26-30 sierpnia. Na uczestników czeka rodzinna przygoda w kajaku, malownicza przyroda, zwiedzanie muzeum w Pelplinie i dla chętnych Zamku Krzyżackiego w Gniewie. Cena 840 zł za dwie osoby. Więcej informacji oraz sposób zapisów na plakatach i na stronie internetowej parafii.Spotkanie informacyjne i organizacyjne w sprawie spływu odbędzie się w środę po mszy wieczornej w sali Jana Pawła II.Zapraszamy!
  7. Jasnogórska Krucjata Różańcowa organizuje wyjazd w dniu 26 sierpnia do Częstochowy na jubileuszową uroczystość z okazji trzechsetnej rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Zapisy na wystawionych listach przy wyjściu.

„W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.

Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.
Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www. caritas.pl

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię,

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Zapraszamy na Spływ kajakowy dla Ojców z Dziećmi (Synem i Córką)

Rzeka Wierzyca na Kaszubach / Kociewiu. Wpływamy do Wisły!

26-30 sierpnia – finał wakacji

Koszt: 840zl za dwie osoby (Ojciec plus Dziecko)

Koszt Ojciec plus 2 Dzieci: jeśli płyną w jednym dużym kajaku (często tak
pływamy) – cena wynosi 970zł (za 3 osoby). Jeśli płyną w osobnych kajakach –
cena wynosi 1.200zł (za 3 osoby)

Spływ jest otwarty dla każdej rodziny!!!

Spływ jest imprezą bezalkoholową.

Zapisy u Roberta Kościuszko
robert@kosciuszko.eu tel. 663 22 44 66
250 zł zaliczki przy zapisach

Atrakcje wyprawy:

– jedzie z nami ks. Proboszcz – Eucharystie w plenerze

– czas spędzony z dzieckiem

– pływanie kajakiem dziką rzeką i wpłynięcie do Wisły

– zwiedzanie Muzeum w Pelplinie (jest tam jedna z najstarszych Biblii na świecie)

– noclegi pod namiotami

– wieczory przy ognisku z kiełbaskami i mini pizzą

– chipsy z pokrzyw, robinsonki i inne potrawy survivalowe

– rozmowy o wyzwaniach, jakie stoją przed ojcami – prowadzi Robert Kościuszko

– wiele gier i konkursów z cennymi nagrodami

– każda z załóg otrzymuje prezent-niespodziankę oraz „Książeczki kajakarza” – dzienniki odbytych podróży!

– zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Gniewie (dla chętnych)