Józefosław

OGŁOSZENIA 2017 07 23 – XVI Niedziela Zwykła

24 lipca 2017

OGŁOSZENIA

2017 07 23 – XVI Niedziela Zwykła

  1. Szesnasta Niedziela Zwykła. Sprawiedliwość Boga opiera się na miłosierdziu. Bóg daje człowiekowi czas na nawrócenie i powrót do źródła życia.
  2. Spowiedź jest w dzień powszedni pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  3. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej Wieczornej do godziny 22 oraz różaniec za kapłanów.
  4. Ostatnie wydarzenia w naszej Ojczyźnie wzywają nas do szczególnej modlitwy za naszą Ojczyznę. Rok jubileuszu fatimskiego jest zachętą abyśmy modlili się na różańcu o Jej pomyślność.
  5. W liturgii w poniedziałek wspomnienie św. Kingi; we wtorek święto św. Jakuba Apostoła; w środę wspomnienie świętych Joachima i Anny rodziców NMP a dziadków Pana Jezusa. Jest to dla nas przypomnienie o wdzięczności naszym rodzicom i dziadkom. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach zarówno żywych jak i zmarłych. W sobotę wspominamy św. Martę.
  6. We wtorek dzień św. Krzysztofa patrona kierowców i motocyklistów. Po Mszy Św. o godzinie 8 i 18 błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Również za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej będziemy błogosławić pojazdy i kierowców. Przy tej okazji będziemy zbierać ofiary na zakup samochodów dla misjonarzy organizowany przez stowarzyszenie MIVA POLSKA.
  7. W naszej parafii istnieje pogotowie modlitewne składające się z osób, które modlą się w przedstawianych im intencjach. Intencje można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej parafii oraz wrzucać do skrzynki znajdującej się w małej kruchcie kościoła. Zapraszamy również osoby, które chciałyby dołączyć do ekipy pogotowia modlitewnego. Można zgłaszać się w zakrystii.
  8. Jasnogórska Krucjata Różańcowa organizuje wyjazd w dniu 26 sierpnia do Częstochowy na jubileuszową uroczystość z okazji trzechsetnej rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Zapisy na wystawionych listach przy wyjściu.
  9. Zbliża się sierpień czas pielgrzymek pieszych do Częstochowy. Zachęcamy do udziału. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii.
  10. Życzymy wszystkim dobrego odpoczynku.