OGŁOSZENIA 2017 07 09 – XIV Niedziela Zwykła

9 lipca 2017

2017 07 09 – XIV Niedziela Zwykła

1. Czternasta Niedziela Zwykła. Słowo Boże przypomina nam, że prostota to przymiot Boga. Bóg przychodzi do ludzi prostych takich jak pastuszkowie w Fatimie.
  2. Przypominamy, że można się wyspowiadać w dzień powszedni pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  3. W liturgii w tym tygodniu: we wtorek Święto Świętego Benedykta – patrona Europy; w środę wspomnienie Św. Brunona z Kwerfurtu, w czwartek Św. Andrzeja Świerada Pustelnika; w sobotę Św. Bonawentury.
  4. Dziś po Mszy Świętej zbiórka do puszek dla rodzin w Syrii organizowana przez CARITAS parafialną. Nasza parafia pomaga ośmiu rodzinom z Aleppo. Bóg zapłać za miłość, która wyraża się w ofiarności.
  5. W czwartek 13 lipca setna rocznica kolejnych objawień Matki Boże w Fatimie. Po Mszy Świętej wieczornej różaniec i Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła.
  6. W piątek o godzinie 17 wypominki a o 18 Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
  7. Jezus mówi do nas dzisiaj: „Uczcie się ode mnie, bo jestem cichy i pokornego serca.” Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.