Józefosław

OGŁOSZENIA 2017 06 25 – XII Niedziela Zwykła

29 czerwca 2017

OGŁOSZENIA

2017 06 25 – XII Niedziela Zwykła

  1. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz nasz biskup dokonał zmian księży w naszej parafii. Ksiądz Arek i Ksiądz Piotr zostali skierowani do posługi w innych parafiach. Dziękujemy im za gorliwą, pełną oddania i owocną pracę w naszej parafii za trud i poświęcenie. Szczególne podziękowania składamy za ich postawę w ostatnim etapie życia Księdza Stanisława, opiekę nad nim, przejęcie odpowiedzialności za prowadzenie parafii, kiedy siły Księdza Stanisława były za słabe. Ja ze swojej strony dziękuje im także za wprowadzenie mnie w parafię z życzliwością i otwartością. Życzymy im wszystkiego najlepszego na nowych placówkach, aby ich gorliwość również tam przyniosła wiele owoców. Wielkie Bóg Zapłać.
    Do naszej parafii zostali skierowani dwaj nowi księża: Ksiądz Błażej Węgrzyn i Ksiądz Mateusz Oborzyński. Zmiany dokonają się pod koniec sierpnia. Księdza Arka i Księdza Piotra pożegnamy w sobotę 26 sierpnia na Mszy Świętej o godzinie 18. Nowych Księży powitamy 27 sierpnia w niedzielę. Ksiądz Błażej będzie już u nas od lipca w ramach tzw. zastępstw wakacyjnych.
  2. W czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Dzień łączności duchowej z papieżem. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Jest to także dzień imienin Księdza Piotra. Składamy mu serdeczne życzenia i modlimy się o wszelkie potrzebne dary i łaski. Czwartek to również dzień imienin Księdza Biskupa Piotra Jareckiego.
  3. W czwartek, jak co tydzień wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej do godziny 22. Zapraszamy do trwania przy Chrystusie na modlitwie. Bezpośrednio po Mszy Świętej różaniec za kapłanów.
  4. Do końca czerwca Nabożeństwa Czerwcowe w dzień powszedni o 18.30, dzisiaj o godzinie 17.30.
  5. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy Świętej o godzinie 8.00.
  6. Przed kościołem zostały ustawione nowe znaki parkingowe. Jest to inicjatywa radnego z Józefosławia. W ten sposób przed kościołem liczba miejsc parkingowych zmniejszy się z 21 na 7.
  7. Gościmy dziś w naszej parafii ks. Pawła Rossę, który pracuje na Ukrainie. Dziękujemy za wygłoszoną homilię. Ks. Paweł będzie po Mszy Świętej zbierał ofiary pieniężne na potrzeby parafii, w której posługuje.
  8. Rozpoczynają się wakacje, czas odpoczynku, ale też czas próby wiary. Pamiętajmy o dzisiejszych słowach Jezusa: „Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.”