Józefosław

OGŁOSZENIA 2017 06 18 – XI Niedziela Zwykła

18 czerwca 2017

OGŁOSZENIA

2017 06 18 – XI Niedziela Zwykła

 1. Dziś Jedenasta Niedziela Zwykła. Miłość Boga do nas objawia się najpełniej w tym, że Chrystus umarł za nas jako za grzeszników.
 2. Wczoraj w katedrze warszawskiej Ksiądz Kardynał Nycz ustanowił 144 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Wśród nich jest trzech z naszej parafii: Przemysław Duda, Stanisław Łukasik i Marcin Wojtowicz. Będą oni zanosić Ciało Pańskie chorym oraz rozdzielać Ciało Pańskie podczas Eucharystii. Cieszymy się z nowych szafarzy i modlimy się, aby swoją funkcję pełnili z oddaniem i gorliwością. Mamy w parafii już 6 szafarzy. Jeśli więc są w parafii osoby chore, które chciałyby przyjmować Komunię Świętą prosimy o zgłaszanie ich do zakrystii.
 3. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy Świętej wieczornej procesja wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci, które przystępowały w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.
 4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i zakończenie roku formacyjnego dla wszystkich grup parafialnych oraz dzieci szkolnych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18.00 i na procesję. Po procesji grill za kościołem.
 5. W czwartek, jak co tydzień Adoracja Najświętszego Sakramentu po Eucharystii wieczornej do godziny 22.
 6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godzinie 8 i 18. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 8. Do końca czerwca Nabożeństwa Czerwcowe w dzień powszedni o 18.30 a w niedzielę o 17.30.
 9. Rozpoczyna się lato. Przypominamy o godnym stroju w kościele. Zbyt krótkie spódnice, sukienki czy spodenki, jak również odkryte ramiona i duże dekolty u Pań nie są skromnym strojem do kościoła. Także dla mężczyzn krótkie spodenki oraz koszulki na ramiączka, bez rękawków nie są eleganckim strojem. Godny strój w kościele jest wyrazem szacunku do Boga i osobistej kultury.
 10. Pierwszego lipca na Stadionie Narodowym odbędzie się doroczne spotkanie Jezus na Stadionie. Zachęcamy do udziału. Więcej informacji na stronie internetowej.
 11. Zapraszamy na Spływ kajakowy dla Ojców z Dziećmi (Synem lub Córką). Rzeka Wierzyca na Kaszubach. 26-30 sierpnia – na koniec wakacji. Koszt: 840zl za dwie osoby. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła i na stronie internetowej parafii.
 12. Jutro w poniedziałek 19 czerwca o godzinie 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci klas drugich, które za rok będą przystępowały do Pierwszej Komunii Świętej.
 13. Również jutro 19 czerwca, ale o godzinie 20 spotkanie całej Rady Parafialnej w sali na plebanii.
 14. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.