Józefosław

OGŁOSZENIA 2017 06 11 – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

12 czerwca 2017

OGŁOSZENIA

2017 06 11 – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przeżywamy w liturgii tajemnicę Boga, który jest Jeden, ale w trzech Osobach. Najprostszym wyznaniem tej tajemnicy jest znak krzyża, któremu towarzyszą słowa: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
 2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msza święta o godzinie 8.00; 9.30; 12.30 i 18.00. Po Mszy świętej o godzinie 9.30 Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: Ogrodową, Geodetów, Osiedlową, Krótką i Ogrodową. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej prosimy o przyjście w strojach komunijnych, będzie dla nich szczególne miejsce w procesji. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki prosimy o przyjście na próbę we wtorek o godzinie 19.30. Osoby, które ubierają ołtarze prosimy o zgłoszenie się po Mszy Świętej do zakrystii. Prosimy również o zgłoszenie się Panów do niesienia baldachimu i chorągwi.
 3. Na procesję Bożego Ciała potrzeba płatków kwiatów. Prosimy o przynoszenie płatków do zakrystii.
 4. Spośród nowo wyświęconych księży, Ksiądz Kardynał skierował do pracy w naszej parafii księdza Błażeja Węgrzyna. Ksiądz Błażej rozpocznie posługę w naszej parafii 26 sierpnia. W najbliższy czwartek w Boże Ciało Ksiądz Błażej odprawi w naszym kościele Mszę Świętą prymicyjną o godzinie 9.30.
 5. We wtorek 13 czerwca po Mszy Świętej wieczornej Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła. Zapraszamy na tę modlitwę. Przeżywamy stulecie objawień fatimskich to jest szczególny czas łaski, w którym Matka Boża przez modlitwę różańcową wyprasza nam wiele dobra u Boga.
 6. W piątek o godzinie 18.00 Msza Święta w intencji Ruchu Światło-Życie.
 7. W najbliższą sobotę pielgrzymka do Torunia. Są jeszcze wolne miejsca.
 8. Zapraszamy do udziału w warsztatach: MUZYKA DUSZY-CZYLI JAK MODLIĆ SIĘ ŚPIEWEM? termin: 17-18.06. Warsztaty poprowadzi PIOTR PAŁKA-znany kompozytor i dyrygent zafascynowany muzyką w Kościele; zapisy do 11.06  przez stronę parafii; koszt warsztatów-50zł z obiadem; zapewniamy opiekę nad dziećmi.
 9. W sobotę wspomnienie Brata Alberta Chmielowskiego.
 10. Za tydzień w poniedziałek 19 czerwca o godzinie 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci klas drugich, które za rok będą przystępowały do Pierwszej Komunii Świętej.
 11. Również 19 czerwca, ale o godzinie 20 spotkanie całej Rady Parafialnej w sali na plebanii.
 12. Po Mszy Świętej Caritas Parafialna zbiera do puszek ofiary dla rodzin cierpiących w wyniku wojny w Syrii. Nasza parafia objęła swoją opieką 8 rodzin. Co miesiąc przekazujemy dla każdej rodziny 510 złotych. Bóg zapłać za ofiarność.
 13. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i doświadczenia Trójcy Świętej w życiu.