Józefosław

OGŁOSZENIA 2017 06 04 – Zesłanie Ducha Świętego

7 czerwca 2017

OGŁOSZENIA

2017 06 04 – Zesłanie Ducha Świę

 1. Dziś Zesłanie Ducha Świętego. Odnawiamy Sakrament Bierzmowania, w którym otrzymaliśmy Ducha Świętego umacniającego nas do mężnego wyznawania i postępowania według jej zasad.
 2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Modlimy się za wstawiennictwem Maryi za cały Kościół o jedność i wierność Chrystusowi. Zachęcamy do udziału w Eucharystii.
 3. Dziś po Mszy Świętej zbierane są ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
 4. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 11.00 spotkanie kandydatów na ministrantów.
 5. W czwartek na Mszy Świętej o godzinie 18 Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz udzieli młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich parafian. Jest to możliwość spotkania się z naszym Biskupem. Młodzieży przypominamy o próbie w poniedziałek i wtorek o godzinie 19.00 oraz o spowiedzi w środę o godzinie 19.00.
 6. W czwartek Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana. Z racji bierzmowania wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie od godziny 20 do 22. O 20 różaniec za kapłanów. Nabożeństwo czerwcowe w czwartek będzie wyjątkowo o godzinie17.00
 7. W poniedziałek o godzinie 16 spotkanie katechetów na plebanii.
 8. Spotkanie wszystkich ministrantów w poniedziałek o godzinie 18.45 – po Mszy Świętej wieczornej.
 9. W piątek rocznica konsekracji katedry warszawskiej po zniszczeniu jej w czasie wojny.
 10. Ludzie, którzy nie śpiewają w ogóle, w niebie mogą się trochę nudzić. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek: amatorów i profesjonalistów, którzy pragną wielbić Boga dźwiękiem, do udziału w inspirujących warsztatach: MUZYKA DUSZY-CZYLI JAK MODLIĆ SIĘ ŚPIEWEM? termin: 17-18.06. Warsztaty poprowadzi PIOTR PAŁKA-znany kompozytor i dyrygent zafascynowany muzyką w Kościele; zapisy do 11.06  przez stronę parafii; koszt warsztatów-50zł z obiadem; zapewniamy opiekę nad dziećmi; serdecznie zapraszamy-będzie to wspaniała okazja zawiązania wspólnoty, odkrycia i rozwinięcia talentów, ale przede wszystkim wspólnej  troski o piękno Liturgii.
 11. Wczoraj nasi ministranci z gimnazjum zajęli 3 miejsce w Parafiadzie Archidiecezji Warszawskiej. Gratulujemy.
 12. Dziś po Mszach św. zapraszamy dzieci, które regularnie brały udział w niedzielnym konkursie „Ziarno” do zakrystii po odbiór niespodzianki.
 13. Zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia 17.06.2017. Wyjazd o 05.30 z parkingu parafialnego. Koszt 100 zł, zapisy w zakrystii. W koszt wliczony jest obiad.
 14. Za tydzień Caritas Parafialna zbierać będzie do puszek ofiary dla rodzin cierpiących w wyniku wojny w Syrii. Nasza parafia objęła swoją opieką 8 rodzin. Co miesiąc przekazujemy dla każdej rodziny 510 złotych.
 15. W przyszłą niedzielę 11 czerwca o godz. 12.45 z Placu Trzech Krzyży pod hasłem „Czas na Rodzinę” wyruszy Dwunasty Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy do udziału w Marszu wszystkich Parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej i wyłożonych ulotkach.
 16. Nasz Organista Pan Andrzej Sochocki rezygnuje z pracy w naszej parafii. Dziękujemy za wiele lat posługi organistowskiej oraz opieki nad chórem parafialnym; za wielki trud i serce włożone w rozśpiewanie naszej parafii, za wszelkie inicjatywy na polu muzyki kościelnej. Za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać. Życzymy pomyślności i sukcesów na nowym miejscu.