Józefosław

OGŁOSZENIA 2017 05 28 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

29 maja 2017

OGŁOSZENIA

2017 05 28 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego, będzie ona połączona z Eucharystią wieczorną.
 2. Wczoraj nasz parafianin Łukasz Duda przyjął święcenia Prezbiteratu. Dzisiaj o godzinie 12.30 w naszym kościele odprawi sam pierwszą Mszę Świętą. Polecamy ks. Łukasza modlitwie, aby był gorliwym kapłanem.
 3. W sobotę 3 czerwca ministranci wyjeżdżają na Parafiadę do Pruszkowa. Zbiórka na parkingu o 8.40.
 4. Nabożeństwa majowe i nabożeństwa czerwcowe w niedzielę o godzinie 17.30 a w dni powszednie o 18.30.
 5. Pielgrzymów, którzy byli w Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie w środę o godzinie 19.30 do Sali Jana Pawła II.
 6. W czwartek – pierwszy miesiąca modlimy się o świętość kapłanów. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18.00. Po Mszy Świętej różaniec w intencji kapłanów. Do godziny 22.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek – pierwszy miesiąca spowiedź wieczorem od godziny 17.00. Po Mszy świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 21.
 8. W sobotę pierwszą miesiąca nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 8.00
 9. W sobotę o godzinie 10.00 próba przed sakramentem bierzmowania, którego udzieli naszej młodzieży Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz 8 czerwca o godzinie 18.00.
 10. Zapraszamy na Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w sobotę w godzinach 20-22. Wraz z całym Kościołem chcemy modlić się posłuszni Słowom Chrystusa i otwierać się na działanie Ducha Świętego.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia 17.06.2017. Wyjazd o 05.30 z parkingu parafialnego. Koszt 100 zł, zapisy w zakrystii. W koszt wliczony jest obiad.
 12. Zmarł ks. Jan Marcjan były proboszcz i budowniczy kościoła i domu parafialnego w Zalesiu Górnym. Dyrektor budowy domu Sekretariatu Episkopatu Polski. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w Parafii św. Huberta w Zalesiu Górnym, w poniedziałek 29 maja br. o godz. 12.00, po czym Ciało zostanie złożone na miejscowym cmentarzu parafialnym.
 13. Za tydzień zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Zaproszenie Ks. Kardynała Kazimierza Nycza:

W najbliższą niedzielę spotkamy się w Wilanowie, w Świątyni Opatrzności Bożej, na dziesiątym Święcie Dziękczynienia. Nauczeni przez św. Brata Alberta będziemy dziękować za chleb i wszystkich, którzy potrafią się dzielić chlebem i chleba potrzebują.

Zapraszam diecezjan na Mszę świętą o godz. 12.00, z udziałem biskupów i wierzących z Warszawy i z Polski. Zapraszam do udziału w procesji z relikwiami św. Brata Alberta i świętych Polski, która wyruszy z Placu Piłsudskiego, Traktem Królewskim do Wilanowa. Początek o godz. 8.00. Zapraszam szczególnie na ostatni odcinek procesji, od Kościoła Barnabitów o godz. 11.00.

Proszę we wszystkich parafiach o odmówienie aktu zawierzenia Bożej Opatrzności oraz o zbiórkę na dokończenie budowy Świątyni. Wszystkim błogosławię.
† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski