Józefosław

OGŁOSZENIA 2017 04 16 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

23 kwietnia 2017

OGŁOSZENIA

2017 04 16 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Dziś trzeci dzień Triduum Paschalnego – Dzień Chrystusa Zmartwychwstałego – Niedziela Zmartwychwstania. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przebiegu liturgii Triduum Paschalnego: Służbie Liturgicznej, Szafarzom Komunii Świętej, Lektorom, Ministrantom, Panu Organiście, Chórowi, Osobom, które przygotowały dekorację w Kaplicy przechowania Najświętszego Sakramentu i w Grobie Pańskim i wszystkim innym, Wspólnocie Żywego Różańca i Domowemu Kościołowi Ruchu Światło-Życie.
 2. Jutro godziny odprawiania Mszy Świętej jak w niedzielę: 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00. Ofiary zbierane podczas Mszy Świętej przeznaczone będą na KUL.
 3. 15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii,  która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, w Niedzielę Miłosierdzia, tj. 23 kwietnia br., zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim ze zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu” Można też dodać: „Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).”
 4. 21 kwietnia o 18.00 w naszej parafii rozpocznie się kurs Filip dla kandydatów do bierzmowania. Istnieje możliwość wzięcia udziału w kursie również dla innych osób. Szczegóły w zakrystii.
 5. Posiadamy zaproszenia na spektakl Teatru A pt. „Objawił mi Bóg”, który odbędzie się 22 kwietnia o 11.00 w teatrze Roma. Zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek.
 6. Z radością informujemy, że nasz parafianin diakon Łukasz Duda 27 maja br. przyjmie święcenia Prezbiteratu. Diakona Łukasza polecamy modlitwie.
 7. Przez cały tydzień obchodzimy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego to znaczy, cały tydzień jest niejako przedłużeniem dnia Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do udziału we Eucharystii, która w tym tygodniu ma szczególne znaczenie. Z racji oktawy Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek w godzinach 16.30-17.30 i 18.30-19.30.
 9. W środę o godzinie 19.00 spotkanie obowiązkowe dla wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. W sobotę zaś dla dzieci odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
 10. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia. Chcemy prosić o miłosierdzie i pokój dla świata i Europy zwłaszcza w obliczu ostatnich tragicznych wydarzeń.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone w Wielki Piątek na utrzymanie Bazyliki Grobu w Jerozolimie oraz wszystkie inne ofiary.
 12. Prasa katolicka jest do nabycia w kiosku.
 13. Wszystkim Parafianom oraz Gościom składamy życzenia pokoju i radości ze Zmartwychwstania Chrystusa oraz wszelkich łask i darów Bożych potrzebnych w codziennym życiu.