Józefosław

Ogłoszenia 2017 04 09 Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

9 kwietnia 2017

OGŁOSZENIA

2017 04 09 Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas wchodzenia w przeżywanie męki Pana Jezusa oraz bezpośrednie przygotowanie do Świąt Paschalnych.
 2. Dziś ostatnie Gorzkie Żale o godzinie 17.30 – zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na tym nabożeństwie.
 3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek w godzinach 16.30 – 17.30 i  30-19.30.
 4. Msza Święta od poniedziałku do środy o godzinie 8.00 i 18.00. Spowiadać będziemy pół godziny przed Mszą Świętą.
 5. Od Wielkiego Czwartku nie będziemy już spowiadać. Aby wszyscy mogli się przygotować do Świąt Paschalnych i przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania we wtorek zapraszamy na noc konfesjonałów. Spowiadać będziemy od 18.00 do 22.00. Będzie zaproszonych trzech księży spoza parafii. Każdy będzie mógł się wyspowiadać.
 6. W czwartek rano nie ma Mszy Świętej. W czwartek wieczorem rozpoczynamy Święta Paschalne – Święte Triduum Paschalne czyli Trzy Dni Święte. Kościół nawiązuje w tych dniach do starożytnego liczenia doby od zachodu słońca stąd od czwartku wieczorem do niedzieli wieczorem mamy trzy dni: Dzień Chrystusa Umęczonego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego. Zapraszamy gorąco do uczestnictwa w Liturgii Triduum Paschalnego: W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00.
  W  Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18. 00.
  W Wielką Noc Liturgia Wigilii Paschalnej – sobota godzina 20.30. Na tę liturgię wszyscy przynosimy świece, które są konieczne abyśmy mogli przeżyć Liturgię Światła i z zapalonymi świecami odnowić przymierze chrztu świętego. Liturgia Wigilii Paschalnej to najważniejsza Liturgia w roku, w której świętujemy Zmartwychwstanie Chrystusa.
  W Niedzielę Zmartwychwstania rano procesja rezurekcyjna o godzinie 6.00 a po niej Msza Święta. Następnie Msza Święta w Niedzielę Zmartwychwstania o godzinie 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie ma Mszy Świętej o godzinie 8.00. Ministrantów i całą Asystę Kościelną zapraszamy na odprawy przed poszczególnymi celebracjami w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godzinie 9.00.
 7. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy na Jutrznię – Modlitwę poranną Kościoła o godzinie 8.00. Modlitwa ta ukazuje treść poszczególnych dni Triduum Paschalnego i wskazuje jak przeżywać te dni.
 8. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w godzinach 9.00 do 17.00 w Sali Jana Pawła II za kościołem – dawnej kaplicy.
 9. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętej niedzielny.
 10. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły tzn. można zjeść tylko jeden posiłek w ciągu dnia do syta. Post ten jest postem paschalnym w oczekiwaniu na radość Niedzieli Zmartwychwstania, dlatego Kościół zachęca do wytrwania w poście także w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej, od której rozpoczyna się już Niedziela Zmartwychwstania.
 11. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego można składać do puszki z tyłu kościoła. Za te ofiary i wszystkie inne składamy serdeczne „Bóg zapłać.”
 12. CARITAS naszej parafii rozprowadza świece na stół świąteczny. Świeca taka to symbol solidarności ze wszystkimi potrzebującymi w Polsce i w świecie.
 13. 21 kwietnia o 18.00 w naszej parafii rozpocznie się kurs Filip dla kandydatów do bierzmowania. Istnieje możliwość wzięcia udziału w kursie również dla innych osób. Szczegóły w zakrystii.
 14. Posiadamy zaproszenia na spektakl Teatru A pt. „Objawił mi Bóg”, który odbędzie się 22 kwietnia o 11.00 w teatrze Roma. Zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek.
 15. Z radością informujemy, że nasz parafianin diakon Łukasz Duda 27 maja br. przyjmie święcenia Prezbiteratu. Diakona Łukasza polecamy modlitwie.
 16. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.