Józefosław

Ogłoszenia 2017 03 26 IV Niedziela Wielkiego Postu

27 marca 2017

1. Dziś czwarta Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Laetare od słów antyfony na wejście z dzisiejszej liturgii: Laetare Jerusalem – Raduj się Jerozolimo. Minęła już połowa Wielkiego Postu. Stąd dzisiaj ołtarz ozdobiony jest kwiatami.
2. W Wielkim Poście Droga Krzyżowa w każdy piątek
dla dzieci o godzinie 17.30
dla dorosłych bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej ok. godziny 18.30
dla młodzieży i osób dłużej pracujących o godzinie 20.30
3. Gorzkie żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.30.
4. W sobotę o godzinie 9.30 na hali dekanalny turniej ministrantów w piłce nożnej. Zapraszamy do kibicowania.
5. Zapraszamy do uczestnictwa w XII Marszu Świętości Życia. Przejdzie on ulicami Warszawy za tydzień w niedzielę, 2 kwietnia pod hasłem „Tak dla życia”, by przypomnieć o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Poprzedzi go Msza św. w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11.00. Następnie uczestnicy marszu zgromadzą się przy Kolumnie Zygmunta i przejdą Krakowskim Przedmieściem do Bazyliki Świętego Krzyża.
6. Za tydzień w niedzielę 2 kwietnia dwunasta rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Jest to okazja do modlitwy za Jego wstawiennictwem a także powrotu do Jego nauczania.
7. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9.30 spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania.
8. 8 kwietnia będzie miał miejsce Diecezjalny Dzień Młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. W tym spotkaniu weźmie udział młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Zapraszamy również wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii. Wyjazd autokarem o godz. 10.00.
9. CARITAS naszej parafii rozprowadza świece na stół świąteczny. Świeca taka to symbol solidarności ze wszystkimi potrzebującymi w Polsce i w świecie. Symbol pamięci o tych, którym brakuje domu, środków do życia, lekarstw a przede wszystkim miłości i dobroci. Świece można nabyć w kruchcie kościoła.
10.Zbiórka dla rodzin w Syrii będzie w trzecią niedzielę kwietnia a potem w każdą drugą niedzielę miesiąca.
11. Wszystkim życzymy dobrego przeżycia drugiej połowy Wielkiego Postu.