Józefosław

Ogłoszenia, 20 marca 2016

20 marca 2016
 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas wchodzenia w przeżywanie męki Pana Jezusa oraz bezpośrednie przygotowanie do Świąt Paschalnych.
 2. Dziś ostatnie Gorzkie Żale o godzinie 17.30 – zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na tym nabożeństwie.
 3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek w godzinach 16.30 – 17.30 i 18.30-19.30.
 4. Msza Święta od poniedziałku do środy o godzinie 8.00 i 18.00. Spowiadać będziemy pół godziny przed Mszą Świętą.
 5. Od Wielkiego Czwartku nie będziemy już spowiadać. Aby wszyscy mogli się przygotować do Świąt Paschalnych i przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania w środę zapraszamy na noc konfesjonałów. Spowiadać będziemy od 17.30 do 22.
 6. W czwartek rano nie ma Mszy Świętej. W czwartek wieczorem rozpoczynamy Święta Paschalne – Święte Triduum Paschalne czyli Trzy Dni Święte. Kościół nawiązuje w tych dniach do starożytnego liczenia doby od zachodu słońca stąd od czwartku wieczorem do niedzieli wieczorem mamy trzy dni: Dzień Chrystusa Umęczonego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego. Zapraszamy gorąco do uczestnictwa w Liturgii Triduum Paschalnego: W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00.
  W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18. 00.
  W Wielką Noc Liturgia Wigilii Paschalnej – sobota godzina 20.00. Na tę liturgię wszyscy przynosimy świece, które są konieczne abyśmy mogli przeżyć Liturgię Światła i z zapalonymi świecami odnowić przymierze chrztu świętego. Liturgia Wigilii Paschalnej to najważniejsza Liturgia w roku, w której świętujemy Zmartwychwstanie Chrystusa.
  W Niedzielę Zmartwychwstania rano procesja rezurekcyjna o godzinie 6.00 a po niej Msza Święta. Następnie Msza Święta w Niedzielę Zmartwychwstania o godzinie 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie ma Mszy Świętej o godzinie 8.00. Ministrantów i całą Asystę Kościelną zapraszamy na odprawy przed poszczególnymi celebracjami w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godzinie 11.00.
 7. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy na Jutrznię – Modlitwę poranną Kościoła o godzinie 8.00. Modlitwa ta ukazuje treść poszczególnych dni Triduum Paschalnego i wskazuje jak przeżywać te dni.
 8. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w godzinach 9.00 do 17.00 w pomieszczeniu dawnej kaplicy.
 9. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętej niedzielny.
 10. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły tzn. można zjeść tylko jeden posiłek w ciągu dnia do syta. Post ten jest postem paschalnym w oczekiwaniu na radość Niedzieli Zmartwychwstania, dlatego Kościół zachęca do wytrwania w poście także w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej, od której rozpoczyna się już Niedziela Zmartwychwstania.
 11. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego można składać do puszki z tyłu kościoła. Za te ofiary i wszystkie inne składamy serdeczne „Bóg zapłać.” Do Grobu Pańskiego potrzeba nam oleandrów. Kto mógłby pożyczyć oleandry na czas świąt prosimy o dostarczenie do pomieszczenia dawnej kaplicy za kościołem we wtorek w godzinach 19.00-20.00. Za tydzień będzie można je odebrać.
 12. W piątek jest 25 marca. Z racji Wielkiego Piątku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest przeniesiona na 4 kwietnia. Wtedy również będzie obchodzony Dzień Świętości Życia.
 13. Prasa katolicka jest do nabycia w kiosku.
 14. Jutro o godzinie 19.00 spotkanie wszystkich katechetów o godzinie 19.00 na plebanii.
 15. We wtorek od godziny 10 udamy się do chorych.
 16. Po Mszy Świętej przed kościołem wolontariusze zbierają ofiary dla naszej parafianki 15-letniej Basi Bagorro, która musi natychmiast przejść kosztowną operację ortopedyczną w Niemczech. Za dar serca w imieniu Basi i jej mamy dziękujemy.
 17. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.

Program Wielkiego Tygodnia