Józefosław

Ogłoszenia 20 listopada 2016

20 listopada 2016
 1. 19 listopada 2016 r. w wieku 84 lat odeszła do domu Ojca TERESA JANINA PLISZKA. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 25 listopada 2016 o godz. 10.00 w parafii Św. Jana Pawła II na Bemowie przy Obrońców Tobruku 48, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu na cmentarz parafialny na Bródnie o czym zawiadamia, prosząc o modlitwę syn – ks. Leszek Pliszka. 
 2. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Potwierdzamy wybór Chrystusa na naszego Pana i Króla. Kończy się Rok Miłosierdzia.
 3. Po Mszy Świętej o godzinie 12.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 4. W sobotę 26.11.2016 o godz.16.00 w sali Jana Pawła II za kościołem inicjatywa Małżeństwa małżeństwom zapraszają na konferencję „Jak ocieplić stosunki małżeńskie?”, którą poprowadzą Anna i Jarosław Synak, wieloletni doradcy małżeńscy i rodzinni. W czasie konferencji zapewniona będzie opieka dla dzieci, dla małżonków, którzy nie mają z kim zostawić dzieci, a chcieliby uczestniczyć w spotkaniu. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu kandydaci do bierzmowania mają spotkania w grupach. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9.30 spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 6. Zapowiadamy już, że w miesiącach zimowych: grudniu, styczniu i lutym nie będziemy zmieniać godziny Mszy Świętej wieczornej. Będzie ona tak jak przez cały rok o godzinie 18
 7. Przypominamy, że spowiadamy w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Zachęcamy do spowiedzi w dni powszednie.
 8. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej
  z ks. Prof. Waldemarem Chrostowskim w dniach 3-10 maja 2017 roku. Koszt 1200 $. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej do 10 grudnia.
 9. W tym roku opłatki na stół wigilijny będą rozprowadzane w kościele przez ministrantów oraz Oazę Dzieci Bożych począwszy od pierwszej niedzieli adwentu. Ofiary za opłatki przeznaczone będą na fundusz ministrancki oraz fundusz Dzieci Bożych.
 10. Za tydzień rozpoczyna się adwent. Roraty będą codziennie w dni powszednie o godzinie 6.30. Po nich śniadanie dla dzieci. Potrzebne są jeszcze osoby, które pomogłyby w przygotowaniu śniadania. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
 11. W listopadzie w niedziele przed i po Mszy Świętej zbieramy produkty żywnościowe dla ubogich. Prosimy je przynosić do Sali Jana Pawła II za kościołem.
 12. Rekolekcje parafialne w adwencie odbędą się w dniach 2, 3, 4 grudnia tj. od piątku do niedzieli. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu. Dokładny plan rekolekcji podamy za tydzień.

Piątek: Msza św. o 6.30, 8.00, 18.00. Nauka dla dzieci o 16.30. Nauka dla młodzieży, studentów, osób pracujących o 19.30.

Sobota: Msza św. o 6.30, 8.00, 18.00. Nauka dla dzieci o 10.00. Nauka dla młodzieży, studentów, osób pracujących o 19.30.

Spowiedź od 8.00.

Niedziela: Msza św. o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 (dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.), 18.00.

 1. Kolędę – wizytę duszpasterską rozpoczniemy po Narodzeniu Pańskim.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, we wtorek – św. Cecylię dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej, w czwartek – Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy, męczenników wietnamskich.
 3. Niech Chrystus króluje w naszym życiu.

plakat-26-11-2016