Józefosław

Ogłoszenia 20.10.19 r.

21 października 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
(20 PAŹDZIERNIKA 2019 ROK)

 1. Wczoraj w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, dwóch naszych parafian, przez obrzęd liturgiczny przyjęło z rąk jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza posługę lektora Słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym.
 2. Nabożeństwo różańcowe w październiku. Wszystkie dzieci zapraszamy od poniedziałku
  do piątku na godz. 17.15. Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, które jest w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej ok. godz.18.40 a w niedzielę o godz. 17.30.
 3. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się
  do Pierwszej Komunii Świętej dla grupy III i IV.
 4. 7 listopada b.r. rozpoczynamy nowy kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież klas 8 i I klas szkoły średniej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii
  i kancelarii parafialnej. Więcej informacji u ks. Kamila.
 5. Z przedstawionych kandydatów, została utworzona nowa Rada Duszpasterska Parafii, zaprzysiężenie nowej rady, planowane jest w połowie listopada po wcześniejszej konsultacji proboszcza z wyłonionymi kandydatami.
 6. Informujemy parafian, że trwa renowacja krzyża przydrożnego u zbiegu ulic Puławskiej i Geodetów. Prace remontowe i porządkowanie terenu wokół krzyża wraz z nowymi nasadzeniami pokrywa Salon Toyota Chodzeń. Parafia włączając się w tę renowacje ufundowała figurę Chrystusa, która będzie zamieszczona na krzyżu.
 7. W  środę 23 października, Akademia Kobiety Szczęśliwej zaprasza na Kolejny odcinek  cyklicznych wykładów pt – „Kobiety w  Starym Testamencie” oraz w dyskusji poruszy następujące tematy „Czy potrafimy efektywnie odpoczywać ??? – Strategia na dobry odpoczynek, będą też zajęcia z rękodzieła artystycznego pt :”Modna torebka spod  szydełka”. Szczegóły dot. spotkań Akademii na stronie Facebook : Akademia Kobiety Szczęśliwej Józefosław oraz na plakacie. Zapraszamy w każdą środę o 10:00, sala za kościołem, wejście przed kancelarią parafialną. Wstęp  wolny.   
 8. W przyszłą niedzielę 27 października, o godzinie 19.00 w naszej świątyni odbędzie się koncert zamykający tegoroczny festiwal „Musica Classica”.
 9. 29 października (wtorek) o godzinie 19:30 – Rycerze Kolumba i Kino Mundek zapraszają do Multikina Ursynów na dokumentalny film pt. „Tajemnica ojca Pio” Bilety na oba filmy sprzedawane przed projekcją w kinie oraz na zapisy, więcej informacji na plakatach.
 10. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na „Bal Wszystkich Świętych” w czwartek 31 października o godz. 18.00 do Sali Jana Pawła II.  
 11. 1 i 2 listopada po Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta procesja żałobna połączona z wypominkami. Podczas procesji będziemy wyczytywać wypominki jednorazowe.
 12. Przez cały listopad codziennie, będą odprawiane Msze święte za zmarłych poleconych w wypominkach miesięcznych. Jest to tzw. Zbiorowa Msza Święta Gregoriańska. 1 i 2 listopada, Msze Świętą za zmarłych odprawimy o godz. 18.00, w dni powszednie o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 8.00. Na te Msze Święte prosimy o składanie intencji
  do 1 listopada.
 13. Wypominki roczne czytamy w drugą niedzielę miesiąca o godz. 7.30. nie są one połączone z odprawianą Mszą Świętą o godz. 8.00. Wypominki roczne są modlitwą wspólnoty parafialnej za poleconych zmarłych.
 14. W przedsionku kościoła i zakrystii księża przyjmują na wypominki.
 15. Jest jeszcze kilka wolnych intencji mszalnych w najbliższym czasie. Można już zamawiać intencje Mszy Świętych na rok 2020.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na tace na utrzymanie świątyni i na konto parafialne.
  Niech Bóg błogosławi wszystkim parafianom i przybyłym gościom w rozpoczętym tygodniu.