Józefosław

Ogłoszenia, 19 marca 2017

19 marca 2017
 1. Dziś trzecia Niedziela Wielkiego Postu.
 2. Jutro odpust parafialny – Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Uroczystą Mszę Świętą o godzinie 18.00, której będzie przewodniczył ks. Prałat Tadeusz Bożełko. Po Mszy świętej będzie procesja ze świecami wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Odpust to święto patrona parafii i dzień szczególnych łask, jakich Bóg udziela przez niego. Nasz patron – św. Józef jest szczególnym orędownikiem z racji tego, że był Opiekunem Pana Jezusa. Modlitwa zanoszona do Boga jutro w naszej parafii za pośrednictwem św. Józefa ma szczególną moc. Wykorzystajmy to. Od 17 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do Mszy Świętej wieczornej i później do godziny 21.00.
 3. Od jutra rozpoczynają się rekolekcje dla szkół podstawowych i gimnazjum. Od poniedziałku do środy rekolekcje ma szkoła na ul. Kameralnej, w czwartek i piątek szkoły prywatne. Módlmy się o owoce tych rekolekcji. Wszystkim nam zależy na dobrym wychowaniu dzieci i młodzieży.
 4. Dziś o godzinie 16.00 spotkanie pielgrzymów do Ziemi Świętej w Sali Jana Pawła II. Trzeba wpłacić pozostałą część opłaty.
 5. Dziś o godzinie 19.00 w Sali Jana Pawła II spotkanie dla zainteresowanych formacją w Domowym Kościele.
 6. W Wielkim Poście Droga Krzyżowa w każdy piątek
  dla dzieci o godzinie 17.30
  dla dorosłych bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej ok. godziny 18.30
  dla młodzieży i osób dłużej pracujących o godzinie 20.30
 7. Gorzkie żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.30.
 8. Z piątku na sobotę w całym Kościele jest przeżywana inicjatywa „24 godziny dla Pana”. W naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godziny 19 do 21.
 9. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu obchodzony jest Dzień Świętości Życia, z którym związane jest Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W czasie Mszy Świętej  o godzinie 18.00 osoby chętne będą mogły uroczyście złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji.
  O godzinie 19.00 inicjatywa Małżeństwa małżeństwom zaprasza wszystkich do sali Jana Pawła  na bezpłatny pokaz filmu: „Doonby. Każdy jest kimś.” Informacje na temat Duchowej Adopcji są dostępne  na ulotkach a filmu na plakacie.
 10. W sobotę odbiór strojów komunijnych w godzinach 9-11 dla chłopców, 11-13 dla dziewcząt.