Józefosław

OGŁOSZENIA, 19 CZERWCA 2016

19 czerwca 2016

UWAGA MINISTRANCI!!!!

29 czerwca (środa) zapraszam na rajd rowerowy do grobu św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii. Dystans ok. 50 km. W obydwie strony. Wyjazd spod naszego kościoła o godzinie 9.00, powrót ok. godziny 17.00. Koszt 1 gr. Potrzebny dobry humor, sprawny rower, prowiant, zgoda rodziców. Po drodze różne atrakcje (przewidziane i nieprzewidziane).

Nie dla mazgajów. You can do it.

Zgłoszenia do poniedziałku 27 czerwca. Później koszty rosną.

Ks. Andrzej

2016 06 29 zgoda rodziców

  1. Nabożeństwa Czerwcowe odbywają się w dzień powszedni po Mszy Świętej o godzinie 18 czyli ok. godz. 18.30. W niedzielę o godzinie 17.30.
  2. W poniedziałek, 20 czerwca o godzinie 19.00 będzie spotkanie dla wszystkich z obecnych klas trzecich gimnazjum i starszych, którzy chcą w tym roku przygotowywać się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie to jest warunkiem koniecznym, aby zostać wpisanym na listę kandydatów do bierzmowania.
  3. We wtorek o 17.30 zapraszamy do rodzinnej strefy kibica.
  4. W czwartek zapraszamy wszystkich uczniów na Mszę św. o godz. 18.00 na zakończenie roku szkolnego i formacyjnego. Po Mszy św. będzie grill. Będziemy również modlić się za ojców z okazji Dnia Ojca.
  5. W piątek 24 czerwca obchodzimy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Tego dnia ze względu na uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.
  6. Przypominamy, że księża spowiadają w dzień powszedni pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

13392092_755717034565355_6006598414795524344_o

 

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY SKIEROWANE PRZEZ BISKUPÓW DO POLSKIEJ MŁODZIEŻY.

Drodzy Młodzi Przyjaciele,  „Jezus spojrzał z miłością na niego” (Mk 10,21). Tak mówi Ewangelia o spotkaniu Chrystusa z młodym człowiekiem. Tak samo Jezus patrzy dziś na każdego z Was. Patrzy na Was z miłością i czeka na odwzajemnienie tej miłości. Drodzy Młodzi, zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, to zaproszenie, do tego by poczuć na sobie pełne miłości spojrzenie Jezusa i odpowiedzieć na nie. Nie bójcie się przyjąć tego zaproszenia i wziąć udział w spotkaniu, które jest czasem wspólnego wyznania wiary i miłości do Pana Jezusa, Jego Ewangelii i Jego Kościoła. Inicjator Światowych Dni Młodzieży, Ojciec Święty Jan Paweł II, mówił, że „rzesza młodych ludzi wierzących w Chrystusa, idących za Krzyżem Roku Świętego, stanie się (…) żywą ikoną Kościoła pielgrzymującego po drogach świata”. Drodzy Młodzi, każdy z Was jest dziś obrazem współczesnego Kościoła. Tak patrzy na Was Jezus, tak patrzy na Was Polska, tak patrzą na Was wasi rówieśnicy, którzy już w lipcu przyjadą do Polski z całego świata. Także i Wy nie bójcie się spojrzeć w ten sposób na siebie samych. Drodzy Młodzi, 3 maja, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, wspominając 1050. rocznicę Chrztu Polski, zawierzyliśmy Matce Bożej nasz Naród i każdego z Was, Waszą wiarę i drogę do zbawienia, Waszą przyszłość, dokonywane wybory i nadzieje, a także Wasz udział w XXXI Światowych Dniach Młodzieży. Ponawiamy serdeczne zaproszenie do udziału we wszystkich spotkaniach w ramach Światowych Dni Młodzieży. Towarzyszymy Wam teraz, na etapie przygotowań. Będziemy z Wami podczas spotkań w naszych diecezjach. Wspólnie będziemy modlić się także w Krakowie. Zachęcamy, by wspólny udział w Światowych Dniach Młodzieży był także wyrazem naszego szacunku i wdzięczności wobec Ojca Świętego Jana Pawła II, który mówił do młodych: „Szukałem Was”. Drodzy Rodzice i Duszpasterze, zachęcamy Was do pomocy młodzieży, aby mogła wziąć udział w tym niepowtarzalnym spotkaniu. Do wszystkich kierujemy słowa Św. Jana Pawła II, który mówił do nas: „Nie lękajcie się”. Niech Bóg Wszechmogący Wam błogosławi.

ŚDM 2016