Józefosław

Ogłoszenia, 18 października 2015

18 października 2015

1.W tym tygodniu kancelaria czynna we wtorek 16.30-17.30 i 19.00 – 19.30 oraz czwartek 16.30-17.30 i 18.30-19.30.

2. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godzinie 18.30, a w niedziele o 17.30. We wtorek będzie różaniec z rozważaniami prowadzonymi przez uczniów z kółka misyjnego w intencji dzieci misyjnych. Różaniec kandydatów do bierzmowania w sobotę o 18.30.

3. Przyjmujemy na wypominki po każdej Mszy św. w zakrystii lub kancelarii. Druki na których można wypisać imiona i nazwiska zmarłych znajdują się w kruchcie kościoła oraz w zakrystii. Nie będzie takiej możliwości na cmentarzu.

4. Dziś obchodzimy Niedzielę Misyjną – szczegóły na plakacie.

5. W środę 21 października będzie miała miejsce w naszym dekanacie peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży – Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. W parafii św. Anny w Piasecznie od 10.00 do 13.00. Natomiast nocne czuwanie od 20.00 w sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie na Siekierkach(ul. Gwintowa 3). Szczegóły na plakacie: Peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży

6. W sobotę, 31 października od 17.30 tradycyjnie zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych dzieci, młodzież i rodziców.

7. W październiku organizujemy konkurs na tajemnicę różańca. Technika wykonania dowolna. Podpisane prace składamy w zakrystii do 25 października, a rozdanie nagród 29.10.15 po nabożeństwie.

8. Próba śpiewu dla dzieci ze scholi w sobotę o godz. 9.00.

9. Spotkanie Dzieci Bożych w sobotę o godz.10.00.

10. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz.10.00.

11. Dziś o godz. 19:00 odbędzie się kolejny koncert festiwalowy w wykonaniu duetu gitarowego w składzie: Aleksander Wilgos i Andrzej Olewiński. Szczegółowy program całego Festiwalu można znaleźć na plakatach w kruchcie i w gablotach przy wejściu do kościoła.

12. Informujemy, że nasza parafia włączyła się do ”Krucjaty Różańcowej” w intencji Ojczyzny prowadzonej przez Jasnogórski zakon o. Paulinów, który podjął ją w obronie naszego kraju przed nasilającym się ideologicznym, antykatolickim atakiem. Dla osób przystępujących do krucjaty, jest tylko jeden wymóg: odmówienie każdego dnia jednej dziesiątki różańca i uczestnictwo w Mszach Świętych sprawowanych w intencjach dziękczynnych, za Ojczyznę. Prowadzona jest też imienna lista osób uczestniczących w krucjacie, która będzie sukcesywnie przekazywana Jasnogórskiemu zakonowi o. Paulinów. Zapisywać się można na wystawionych listach w kruchcie kościoła, w zakrystii lub wysyłając maila na adres parafii z dopiskiem KRUCJATA RÓŻAŃCOWA w treści umieszczając swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz liczbę uczestników. Do uczestnictwa w „Krucjacie” zachęcamy wszystkich parafian niezależnie od przynależności do grup modlitewnych. Szczegóły: Krucjata różańcowa

13. Przypominamy o oddawaniu zgłoszeń na wolontariat Światowych Dni Młodzieży. Formularz zgłoszeniowy na ŚDM 2016 Józefosław

14. We wtorek spotkanie dla czwartej grupy osób przygotowujących się do bierzmowania.

KOMUNIKAT KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ WYBORAMI PARLAMENTARNYMI, ZARZĄDZONYMI NA DZIEŃ 25 PAŹDZIERNIKA 2015 ROKU
Ojciec Święty Franciszek w adhortacji „Evangelii Gaudium” przypomina, że „odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym” (220). A zatem każdy obywatel – wierzący w szczególności – ma prawo i obowiązek uczestniczenia w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Pamiętajmy jednocześnie, że „Kościół mocą swej misji oraz zgodnie ze swą istotą nie powinien wiązać się” z żadną partią lub „systemem politycznym, gospodarczym czy społecznym” oraz że „właściwe posłannictwo, jakie Chrystus powierzył swemu Kościołowi, nie ma charakteru politycznego, gospodarczego czy społecznego” (Gaudium et spes, 42) Zachęcamy więc każdego z wiernych do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.

Podpisali: Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce
Warszawa, 7 października 2015 r.