Józefosław

OGŁOSZENIA, 17 LIPCA 2016

17 lipca 2016

17 07 2016 – Szesnasta Niedziela Zwykła

 1. Dziś Szesnasta Niedziela Zwykła. Słowo Boże wzywa nas, abyśmy wśród wielu spraw i zajęć znaleźli czas dla Boga, który do nas przychodzi. „Maria obrała najlepszą cząstkę.”
 2. W tym tygodniu rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Pierwszym ich etapem są Dni w diecezjach. Nasza parafia będzie gościć 12 uczestników z Brazylii i Ekwadoru. Zapraszamy na wspólne spotkania parafian i naszych gości. Ramowy plan: Środa o godz. 18.00 – Msza Św. i powitanie pielgrzymów. Czwartek – Msza św. o godz. 8.00. Cały dzień pielgrzymi spędzą w Warszawie. Piątek – poranne zajęcia pielgrzymów w Piasecznie. Msza Św. o godz. 18.00. Agapa i nabożeństwo adoracyjne o godz. 21.00. Na to nabożeństwo prosimy przynieść świece. Sobota – turniej sportowy na stadionie w Piasecznie. Wieczorna modlitwa w Wilanowie przy Świątyni Opatrzności Bożej. Niedziela – Msza św. o 12.30 i pożegnanie pielgrzymów. Poniedziałek – wyjazd do Krakowa.
 3. Dziś o 19.00 w salce za kościołem spotkanie dla młodzieży, która jedzie do Krakowa(niepełnoletni z rodzicem). Jutro o 19.00 spotkanie dla wolontariuszy i rodzin, które zostały poinformowane, że będą gościły w domach pielgrzymów.
 4. Zachęcamy do udziału w ogólnodiecezjalnych spotkaniach w ramach Światowych Dni Młodzieży, o których mówi ks. Kardynał w swoim słowie.
 5. Za tydzień w niedzielę na rynku w Piasecznie o godz. 20.30 odbędzie się koncert zespołu TGD. Już dziś zapraszamy do udziału. Będzie to pożegnanie uczestników Światowych Dni Młodzieży przed wyjazdem do Krakowa.
 6. W środę w liturgii wspominamy św. Czesława, w piątek św. Marię Magdalenę, a w sobotę św. Brygidę Patronkę Europy.
 7. Przypominamy, że spowiadamy w dzień powszedni pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
 8. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek w godzinach 16.30-17.30 i 18.30-19.30.
 9. Prasa katolicka do nabycia w kiosku.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie kościoła.
 11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, pokoju w sercu i owoców spotkania z Jezusem w Eucharystii.
plan ŚDM 2016logo nowe ŚDM 2016

Zaproszenie do udziału w Światowych Dniach Młodzieży

Z radością oczekujemy na przyjazd Ojca Świętego Franciszka, który spotka się  z młodzieżą całego świata w Krakowie w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Do naszej archidiecezji przybędzie kilkunastotysięczna grupa młodzieży z różnych krajów, którą pragniemy przyjąć w naszych parafiach i rodzinach. Ich pobyt w archidiecezji jest przygotowaniem do spotkania z papieżem Franciszkiem, i także sposobnością do poznania bogactwa wiary i kultury naszego narodu.

Wyrażam ogromną wdzięczności księżom, władzom samorządowym, parafiom, wolontariuszom i wspólnotom, które organizują pobyt młodzieży w naszej archidiecezji. Szczególnie słowo wdzięczności kieruję do rodzin otwierających swoje domy, aby przyjąć młodzież z całego świata.

Centralnym powitaniem młodzieży w Warszawie będzie spotkanie i koncert na Placu Piłsudskiego w czwartek, 21 lipca o godz. 19.30, zorganizowany przez władze samorządowe m.st. Warszawy.

Drugim ważnym wydarzeniem będzie „Warszawskie Uwielbienie – Msza św. posłania młodych do Krakowa” przy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Spotkanie to rozpocznie się sobotę 23 lipca o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św., po zakończeniu której odbędzie się koncert uwielbienia.

Zapraszam wszystkich do udziału w tych ważnych wydarzeniach w Warszawie. Szczególnie zachęcam młodzież, aby dała świadectwo wyznawanej wiary, udając się na spotkanie papieża Franciszka z młodzieżą całego świata w Krakowie.

Na czas przygotowania i zorganizowania wszystkich wydarzeń związanych z przebiegiem Światowych Dni Młodzieży w Warszawie i Krakowie, wszystkim z serca błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski