Józefosław

Ogłoszenia, 17 kwietnia 2016

18 kwietnia 2016
 1. Dzisiaj Czwarta Niedziela Wielkanocna tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy w Kościele tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Szczególną służbą w Kościele jest ta wynikająca z Sakramentu Święceń. Cieszymy się, że nasz Parafianin, alumn Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, Łukasz Duda w dniu 14 maja bieżącego roku przyjmie święcenia diakonatu. Polecamy kleryka Łukasza modlitwie, aby Bóg umocnił łaską i charyzmatami do służby w Kościele najpierw poprzez posługę diakonatu a w przyszłości przez kapłaństwo. Módlmy się również o nowe powołania do kapłaństwa także z naszej parafii oraz o wytrwałość dla tych, którzy już są w seminarium.
 2. Dziś po Mszy Świętej zapraszamy do kawiarenki w budynku dawnej kaplicy, którą przygotowali kandydaci do bierzmowania. Jest to okazja do spotkania i porozmawiania w miłym gronie, także z księżmi. Przy tej okazji można również złożyć dobrowolną ofiarę na leczenie i rehabilitację 10-cio letniego Janka Goss, któremu pragną pomóc kandydaci do bierzmowania.
 3. W sobotę obchodzimy Uroczystość Świętego Wojciecha – Patrona Polski.
 4. W następny poniedziałek 25 kwietnia spotkanie katechetów ze wszystkich szkół na plebanii o godzinie 16.00.
 5. Prasa katolicka do nabycia w kiosku.
 6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie kościoła.
 7. Trwają obchody tysiąc pięćdziesięciolecia chrztu Polski. Po Mszy Świętej zachęcamy, aby podejść do ołtarza i zanurzyć rękę w wodzie chrzcielnej, uczynić znak krzyża i w ten sposób odnowić wraz ze wszystkimi Polakami Chrzest Święty.
 8. Wczorajszy dekanalny turniej w piłkę nożną wygrali nasi ministranci z gimnazjum. Gratulujemy!
 9. Kandydaci do bierzmowania odbędą rozmowy egzaminacyjne w poniedziałek i wtorek od godz. 18.30.
 10. W sobotę nie będzie próby scholi, zbiórki ministrantów i Dzieci Bożych z powodu pielgrzymki do Niepokalanowa.
 11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.

„Zapraszamy wszystkich wiernych archidiecezji, a szczególnie rodziny z dziećmi do włączenia się w XI Marsz Świętości Życia. Przejdzie on ulicami Warszawy w niedzielę, 24 kwietnia pod hasłem „Człowiek miłosierny życiu zawsze wierny”. Poprzedzi go Msza święta w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11.00, a potem uczestnicy marszu przejdą Krakowskim Przedmieściem do Bazyliki Świętego Krzyża. Udział w marszu będzie okazją do dawania świadectwa o wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci, które jest darem Boga. Na Placu Zamkowym, o godz. 12.00 rozpocznie się happening pro-life oraz akcja „Pielucha dla Malucha”, podczas której zbierane będą pieluchy, mleko i środki higieny dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach”.

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ AUTOKAROWĄ DO WADOWIC I KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ 28.05.2016r. (SOBOTA). WYJAZD O GODZINIE 6.45 Z PARKINGU KOŚCIELNEGO. KOSZT WYJAZDU 80 ZŁ.  W PROGRAMIE PIELGRZYMKI MIĘDZY INNYMI ZWIEDZANIE MUZEUM JANA PAWŁA II NOWO OTWARTEGO W WADOWICACH. ZAPISY W ZAKRYSTII LUB KANCELARII PO KAŻDEJ MSZY ŚW.