Józefosław

Ogłoszenia, 15 maja 2016

15 maja 2016
 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny. Od jutra przechodzimy do Okresu Zwykłego w Roku Liturgicznym. Jutro Uroczystość Św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika – Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 2. Wczoraj nasz Parafianin Łukasz Duda przyjął święcenia diakonatu. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 3. W środę o godzinie 19 próba pierwszej grupy przed rocznicą I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci z tej grupy w piątek o godzinie 19.
 4. Za tydzień w niedzielę 22 maja o godzinie 12.30 rocznica I Komunii Świętej dla pierwszej grupy. Druga grupa będzie miała rocznicę 29 maja.
 5. Osoby, które chcą zaangażować się w posługę CARITAS prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. CARITAS chce podjąć nowe formy posługi miłosierdzia.
 6. Osoby, które przygotowują ołtarze na procesję Bożego Ciałą prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 7. Prosimy o zbieranie płatków kwiatków do sypania w czasie procesji Bożego Ciała. Płatki prosimy przynosić do zakrystii. Panie na pewno często otrzymują kwiatki od swoich mężów. Kiedy już kwiatki zwiędną prosimy o przyniesienie płatków do zakrystii.
 8. Przypominamy o konkursie plastycznym dla dzieci. Należy wykonać rysunek z przydrożną kapliczką. Podpisane prace przynosimy do zakrystii do końca maja. Rozdanie nagród 5 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00.
 9. Prasa katolicka do nabycia w kiosku.
 10. W zakrystii są do odebrania zdjęcia z bierzmowania.
 11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie kościoła.