Józefosław

Ogłoszenia 15.12.19 r.

17 grudnia 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU
(15 grudnia 2019)

  1. W dzisiejszą niedzielę Caritas parafialna zbiera ofiary do puszek dla swoich podopiecznych i nakrętki dla Basi oraz rozprowadza świece na stół wigilijny, dochód z nich przeznaczony jest na działalność charytatywną. Ze względu na piątkowy pożar dwóch mieszkań w naszej parafii, w którym ucierpiały dwie rodziny jedno z piątką drugie z dwójką dzieci, jako parafia chcemy włączyć się w pomoc i dzisiejsze ofiary do puszek będą przeznaczone dla naszych parafian, którzy stracili wiele w pożarze.
  2. Ministranci i młodzież oazowa rozprowadza poświęcone opłatki i sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele duszpasterskie dzieci i młodzieży naszej parafii.
  3. Dzisiaj Msza święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców o godz. 16.00 dla grupy III i IV.
  4. W kruchcie kościoła znajdują się skrzynki, do których możemy przynosić produkty żywnościowe o długim terminie ważności np. kasza, mąka, cukier, puszki itp., będą one przeznaczone na pomoc dla potrzebujących.
  5. Msze św. Roratnie odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 a po nich zapraszamy dzieci i młodzież na posiłek w Sali Jana Pawła II. Taca na roratach przeznaczona jest na pokrycie kosztów posiłków.
  6. W najbliższy czwartek o godz. 19.30 odbędzie się w kościele wieczór uwielbienia.
  7. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz.17.00 do godz. 21.00 a w soboty od 10.00 do 14.00.

W tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy ulicy:

Poniedziałek 16 grudnia 2019 r.- ul. Enklawy budynki nr 1-5

Wtorek 17 grudnia 2019 r.- ul. Enklawy budynki nr 6-10

Środa 18 grudnia 2019 r.- ul. Nefrytowa,

Czwartek 19 grudnia 2019 r.- ul. Malachitowa, Agatowa, Berylowa, Brylantowa i Opalowa

Piątek 20 grudnia 2019 r.- ul. Jaspisowa, Onyksowa, Diamentowa, Alabastrowa i Marmurowa.

8. Rodziny z dziećmi zapraszamy na zimowe rekolekcje Ruchu Rodzin Nazaretańskich w terminie 16 – 23 lutego 2020 r, które odbędą się w Domu rekolekcyjno -wypoczynkowym „Betania” w Rabce-Zdroju, więcej informacji u ks. Mateusza.

9. Można zamówić intencje mszalne na najbliższe dni i przyszły rok.

10. Dziękujemy za ofiary złożone na tace na utrzymanie świątyni i na konto parafialne. Niech błogosławieństwo Boże w czasie adwentowego czuwania i przygotowywania do świąt,  towarzyszy  w pracy i odpoczynku wszystkim parafianom i przybyłym gościom.