Józefosław

Ogłoszenia 15.09.19r.

17 września 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

(15 WRZEŚNIA 2019 ROK)

 1. Zgodnie ze statutami IV Synodu Archidiecezji Warszawskiej z chwilą objęcia urzędu przez nowego proboszcza przestały istnieć dotychczasowe rady parafialne. W związku z powyższym prosimy wszystkie stowarzyszenia, ruchy, wspólnoty i grupy działające przy parafii o przedstawienie na piśmie do dnia 30 września b.r. trzech kandydatów razem z rekomendacją księdzu proboszczowi, by można było wyłonić jednego kandydata reprezentującego każdą grupę w Radzie Duszpasterskiej, która jest ciałem doradczym proboszcza parafii. Rada duszpasterska parafii jest zaprzysiężana i powoływana na okres 3 lat. Rada Ekonomiczna parafii za wiedzą i zgodą Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego zostanie powołana po zakończeniu wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

 2. Przygotowanie rodziców i dzieci do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się  w niedzielę 22 września dla grupy I i II oraz w niedziele 29 września dla grupy III i IV w kościele na Mszy Świętej o godz. 16.00.

 3. Pierwsze powakacyjne spotkanie młodzieży, która od roku przygotowuje się  do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się 28 września w sobotę w Sali Jana Pawła II o godzinie 16.00. obecność obowiązkowa jednocześnie informujemy, że termin bierzmowania jest wyznaczony na 6 grudnia b.r.

 4. Informujemy, że 7 października w naszej parafii rozpoczniemy przygotowanie osób dorosłych do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie to, obejmuje osoby, które ukończyły 20 lat i z rożnych powodów nie przystąpiły do bierzmowania w czasie edukacji szkolnej. Zapraszamy do tego przygotowania studentów, młodzież pracującą, osoby przygotowujące się do zawarcia sakramentu małżeństwa (które nie żyją w konkubinacie), oraz małżonków po ślubie sakramentalnym, którzy jeszcze bierzmowania nie przyjęli. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w kościele. Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przyjmujemy, także na to przygotowanie osoby z całego dekanatu piaseczyńskiego oraz pobliskich dekanatów, pod warunkiem przedstawienia stosownej zgody od proboszcza parafii miejsca zamieszkania.

 5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z pracami, wodno-kanalizacyjnymi, które jako parafia byliśmy zobowiązani przeprowadzić oraz z pracami remontowymi, jakie były przeprowadzone w czasie wakacji. Dziękujemy wszystkim, którzy w czasie wakacji hojnie wsparli finansowo przeprowadzone inwestycje. Za każdy dar serca niech Bóg wynagrodzi.

 6. Informujemy parafian, że z różnych względów posesja parafii będzie zamykana na noc w okolicach godziny 21.00. prosimy wszystkie grupy spotykające się na terenie kościelnym, by do tej godziny kończyły swoje spotkania.

 7. Oaza młodzieżowa zaprasza wszystkich swoich członków oraz osoby, które chciałyby do niej dołączyć na Msza Świętą o godz. 18.00 w najbliższy piątek 20 września, po której nastąpi pierwsze powakacyjne spotkanie rozpoczynające rok formacyjny.

 8. Małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła działające przy naszej parafii zapraszają na inspirujące rekolekcje weekendowe w dniach 25-27 października 2019 roku do uroczego miejsca w Porszewicach/2 godz. drogi z Warszawy w kierunku Łodzi/. Zapraszamy małżeństwa niezależnie od stażu, które chcą na nowo odkryć życie wiarą i szukają wspólnoty. W programie m.in. wspólna modlitwa, ciekawe konferencje, ognisko, dyskusje dotyczące różnych trudności rodzicielskich. W wyjeździe tym, mogą uczestniczyć dzieci, którym organizatorzy zapewniają opiekę na czas rekolekcji. Więcej informacji na plakatach wywieszonych w kruchcie i gablotach.

 9. Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia biblijnej formacji duchowej w ramach cotygodniowych spotkań Kręgu Biblijnego, które odbywają się w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00 w sali pod plebanią. Pierwsze spotkanie w następną niedzielę.

 10. Kino Mundek, to projekt realizowany przez Rycerzy Kolumba promujący chrześcijańskie wartości, zaprasza na premierowy pokaz filmu Z miłości do Joey Projekcja odbędzie się w środę 18 września o godz. 19.30. w Multikinie Ursynów przy Alei KEN 60 – stacja metra Imielin. Film w wersji z lektorem, czas trwania 90 minut. bilety dostępne są w dniu projekcji przed seansem. Więcej informacji na plakatach wywieszonych w kruchcie kościoła i w gablocie.

 11. W przyszłą niedzielę 22 września w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej i Klasycznej „Musica Classica” organizowanego przez Gminę Piaseczno i Centrum Kultury, odbędzie się o godzinie 19.00 w naszym kościele koncert w którym weźmie udział kwartet saksofonowy. Serdecznie zapraszamy

 12. Są jeszcze wolne intencje mszalne, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 13. Wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej świątyni, życzymy błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.