Józefosław

Ogłoszenia, 13 września

13 września 2015

1. W piątek, 18 września Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, dzieci i młodzieży. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

2. Inaugurujące spotkanie oazowe dla uczniów gimnazjum, liceum oraz studentów odbędzie się w piątek 18 września o godz. 19.00 w salce pod kościołem. Jeśli szukasz Boga i osób z wartościami oraz chcesz ciekawie spędzić czas, to zapraszamy. Więcej na: www.parafia-jozefoslaw.pl/wspolnoty/oaza-mlodziezowa/

3. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież z I klas szkół średnich oraz młodzież starszą, która nie przyjęła tego sakramentu w swoim czasie. Aby zgłosić się na kurs, należy przyjść do zakrystii lub kancelarii i pobrać formularz, a następnie oddać go w terminie do 20.09.2015r. Więcej szczegółów: www.parafia-jozefoslaw.pl/liturgia/sakrament-bierzmowania

4. Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie będą poprzedzone tygodniem w diecezjach całej Polski. Do naszej parafii 20 lipca 2016 r. przyjedzie z całego świata ponad 100 osób, które będą goszczone w rodzinach. Zachęcamy parafian do zaangażowania się w poszczególne rodzaje pomocy(sekcja zakwaterowania, językowa, medyczna, wyżywienia, turystyczna). Młodzież, która chce pojechać do Krakowa na wydarzenia centralne może zapisywać się za pośrednictwem naszej parafii. Więcej szczegółów na stronie: www.parafia-jozefoslaw.pl/sdm-2016

W pierwsze piątki miesiąca osoby zainteresowane ŚDM spotykają się o 19.00 na modlitwie prowadzonej przez oazę młodzieżową, oraz aby przygotowywać się od strony technicznej.

5. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 8.45.

6. Zapraszamy dzieci do zasilenia scholi posługującej na niedzielnych Mszach św. o godz. 11.00. Najbliższa próba śpiewu w sobotę o godz. 9.00.

7. W parafii powstaje nowy krąg Domowego Kościoła. Chętne małżeństwa są proszone o zgłaszanie się do kancelarii, lub przez wysłanie informacji na adres mailowy: jozefoslaw.parafia@gmail.com. Więcej informacji o DK: http://www.oaza.warszawa.pl/dk/v5/index.php/domowy-kocio/slowo-o-dk/12-sowo-o-domowym-kociele

8. Zbieramy różańce, które zostaną dostarczone na Ukrainę dla osób modlących się w intencji pokoju.

9. Co niedzielę dzieci będą otrzymywać gazetkę „Ziarno”, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:00, a dzieci uczestniczące w pozostałych Mszach św. mogą odbierać „Ziarno” w zakrystii. Większą część dzieci wklejają do zeszytu, a mniejszą przynoszą na następną niedzielę przed godz. 11.00 i wkładają do koszyczka, z którego będzie losowanie. Wylosowana osoba otrzyma pamiątkę.