Józefosław

Ogłoszenia 13 listopada 2016

13 listopada 2016

13 11 2016

XXXIII Niedziela Zwykła

 1. W sobotę 26.11.2016  o godz.16.00 w sali Jana Pawła II za kościołem Małżeństwa małżeństwom zapraszają na konferencję „Jak ocieplić stosunki małżeńskie?”, którą poprowadzą Anna i Jarosław Synak, wieloletni doradcy małżeńscy i rodzinni. W czasie konferencji zapewniona będzie opieka dla dzieci, dla małżonków, którzy nie mają z kim zostawić dzieci, a chcieliby uczestniczyć w spotkaniu.
 2. Słowo Boże mówi nam dziś o czasach ostatecznych. Z jednej strony słyszymy: „Oto nadchodzi dzień palący jak piec, a wszyscy pyszni i wszyscy wyrządzający krzywdę będą słomą.” „Ale dla was czczących moje imię, wzejdzie słońce sprawiedliwości.” A Jezus dodaje: „włos z głowy wam nie zginie.” Słowo Boże przynosi nadzieję dla uczniów Jezusa.
 3. Dziś obchodzimy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: Pokój dla Iraku. Po Mszy Świętej zbiórka do puszek dla chrześcijan w Iraku.
 4. W środę w godzinach 17-19 ostatni termin na rozmowy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej z Księdzem Proboszczem.
 5. 10 i 17 grudnia branie miary na stroje komunijne. Dokładne godziny podane są na stronie parafialnej.
 6. Za tydzień o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.
 7. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.
 8. W piątek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie całego Ruchu Światło-Życie.
 9. Za tydzień w niedzielę na Eucharystii o godzinie 11.00 – promocja nowych ministrantów.
 10. Trwa nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, która jest połączona z wieczorną Mszą Świętą. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 11. Caritas Polska przygotowała program RODZINA RODZINIE, poprzez który parafie, zakony oraz pojedyncze osoby mogą wesprzeć konkretne rodziny w Aleppo w Syrii oraz w Libanie. Instrukcja dotycząca programu RODZINA RODZINIE jest wyłożona na stoliku za ławkami.
 12. Przypominamy, że spowiadamy w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Zachęcamy do spowiedzi w dni powszednie.
 13. Uniwersytet Dobrego Nauczyciela zaprasza na konferencję: „Nawrócenie i pobożność w Nowym Testamencie”. Odbędzie się 19.11.2016 (sobota)  o 19:00 w sali Jana Pawła II, Poprowadzi je Wojciech Żmudziński SJ.
 14. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej z ks. Prof. Waldemarem Chrostowskim w dniach 3-10 maja 2017 roku. Koszt 1200$. Chętni mogą zgłaszać się do zakrystii lub kancelarii parafialnej do 10 grudnia.
 15. W tym roku opłatki będą rozprowadzane w kościele przez ministrantów oraz Oazę Dzieci Bożych począwszy od pierwszej niedzieli adwentu. Ofiary za opłatki przeznaczone będą na fundusz ministrancki oraz fundusz Dzieci Bożych.
 16. W adwencie chcemy zorganizować dla dzieci śniadanie po roratach słodkie bułki i herbata. Potrzebujemy osób, które mogłyby pomóc w przygotowaniu herbaty. Można zgłosić się choćby na jeden dzień. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
 17. W listopadzie w niedziele przed i po Mszy Świętej zbieramy produkty żywnościowe dla ubogich. Prosimy je przynosić do Sali Jana Pawła II za kościołem.
 18. W poniedziałek w godzinach 9-15 bezpłatne badania mammograficzne przy kościele.
 19. Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć w glerii: http://parafia-jozefoslaw.pl/galeria/
 20. Bóg troszczy się o nas. Życzymy dobrej niedzieli.

20161119_udnrodzina-rodzinie-ulotka

plakat-26-11-2016

rodzina-rodzinie-instrukcja