OGŁOSZENIA, 12 CZERWCA 2016

12 czerwca 2016

1. Dziś Jedenasta Niedziela Zwykła, Słowo Boże mówi nam, że Miłosierdzie Boże jest większe niż nasz grzech. Tak jak Dawidowi, Bóg i nam odpuści nawet najgorszy grzech jeśli wyznamy: „Zgrzeszyłem wobec Pana.”
  2. Nabożeństwa Czerwcowe odbywają się w dzień powszedni po Mszy Świętej o godzinie 18 czyli ok. godz. 18.30. W niedzielę o godzinie 17.30.
  3. W tym tygodniu wspominamy kilku znanych świętych. W poniedziałek wspominamy świętego Antoniego z Padwy, który pomaga odnaleźć rzeczy zagubione i jest wzywany w różnych potrzebach, we wtorek wspominamy bł. Michała Kozala biskupa męczennika z Dachau, w środę błogosławioną Jolantę, w piątek św. Alberta Chmielowskiego opiekuna biednych i bezdomnych.
  4. Przypominamy, że księża spowiadają w dzień powszedni pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  5. Dziś po każdej Mszy Świętej zapraszamy do kawiarenki w sali za kościołem, którą organizują wolontariusze Światowych Dni Młodzieży. Jest to okazja to porozmawiania i nawiązania nowych kontaktów. Przy okazji można wesprzeć młodzież udającą się do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.
  6. Dziś o godzinie 17.30 zapraszamy do rodzinnej strefy kibica w sali za kościołem. Można w bez alkoholu ale w dobrej atmosferze i towarzystwie kibicować naszej reprezentacji. Kolejny mecz w czwartek. Strefa kibica w czwartek będzie od godziny 20.30.
  7. W poniedziałek 20 czerwca o godzinie 19.00 będzie spotkanie dla wszystkich z obecnych klas trzecich gimnazjum i starszych, którzy chcą w tym roku przygotowywać się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie to jest warunkiem koniecznym, aby zostać wpisanym na listę kandydatów do bierzmowania.
  8. Rodzice, którzy pragną ochrzcić swoje dziecko proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej dwa tygodnie przed chrztem. Rodzice i chrzestni przed chrztem są zobowiązani uczestniczyć w konferencji, która odbywa się co dwa tygodnie w sobotę o godzinie 19.00. Najbliższa będzie w sobotę 18 czerwca. Kolejne terminy konferencji przed chrztem są wywieszone w gablocie.
  9. W czerwcu sprawujemy Mszę Świętą Gregoriańską w intencji śp. Ks. Proboszcza Stanisława Śmigasiewicza. Dokładny plan gregorianki jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
  10. Zbieramy różańce dla katolików w Kazachstanie. Różańce prosimy przynosić do zakrystii. Dziękujemy tym wszystkim, którzy już ofiarowali różańce.
  11. Rodziców zainteresowanych, aby ich synowie (rocznik 2006 i starsi – klasy 4-5 podstawówki) wstąpili do drużyny Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej organizowanej przy naszej parafii zapraszamy na spotkanie informacyjne w niedzielę 19 czerwca po Mszy Świętej o godzinie 11. Na spotkanie zapraszamy rodziców z synami.
  12. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 18 odbędzie się koncert naszego parafialnego chóru „Con Fuoco”. Zapraszamy
  13. Prasa katolicka do nabycia w kiosku.
  14. Coś na rozweselenie, pytanie do do pań: Jak mężczyzna wyobraża sobie romantyczny wieczór? Mecz piłki nożnej przy blasku świec.
  15. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i radości nie tylko ze zwycięstwa polskiej reprezentacji, ale przede wszystkim z tego, że Bóg jest miłosierny i odpuszcza nam grzechy. Szczęść Boże.

kawiarenka ŚDM Józefosław

plakat_2