Józefosław

Ogłoszenia, 11 października 2015

11 października 2015

1.W tym tygodniu kancelaria czynna we wtorek 16.30-17.30 oraz czwartek 16.30-17.30 i 18.30-19.30.

2. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godzinie 18.30, a w niedziele o 17.30. Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy zwłaszcza w soboty na 18.30.

3. Przyjmujemy na wypominki po każdej Mszy św. w zakrystii lub kancelarii. Druki na których można wypisać imiona i nazwiska zmarłych znajdują się w kruchcie kościoła oraz w zakrystii.

4. Przypominamy o oddawaniu zgłoszeń na wolontariat Światowych Dni Młodzieży. Formularz zgłoszeniowy na ŚDM 2016 Józefosław

5. 13 października, po Mszy św. o 18.00 w intencji ojczyzny, odbędzie się nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją. Zapraszamy z lampionami.

6. 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy na modlitwę w intencji nauczycieli, katechetów i wychowawców.

7. W październiku organizujemy konkurs na tajemnicę różańca. Technika wykonania dowolna. Podpisane prace składamy w zakrystii do 25 października, a rozdanie nagród 29.10.15 po nabożeństwie.

8. Próba śpiewu dla dzieci ze scholi w sobotę o godz. 9.00.

9. Spotkanie Dzieci Bożych w sobotę o godz.10.00.

10. Wczoraj nasi ministranci wywalczyli I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej w kategorii szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Zapraszamy do obejrzenia galerii: www.parafia-jozefoslaw.pl/flagallery/nasza-galeria

11. Informujemy, że nasza parafia włączyła się do ”Krucjaty Różańcowej” w intencji Ojczyzny prowadzonej przez Jasnogórski zakon o. Paulinów, który podjął ją w obronie naszego kraju przed nasilającym się ideologicznym, antykatolickim atakiem. Dla osób przystępujących do krucjaty, jest tylko jeden wymóg: odmówienie każdego dnia jednej dziesiątki różańca i uczestnictwo w Mszach Świętych sprawowanych w intencjach dziękczynnych, za Ojczyznę. Prowadzona jest też imienna lista osób uczestniczących w krucjacie, która będzie sukcesywnie przekazywana Jasnogórskiemu zakonowi o. Paulinów. Zapisywać się można na wystawionych listach w kruchcie kościoła, w zakrystii lub wysyłając maila na adres parafii z dopiskiem KRUCJATA RÓŻAŃCOWA w treści umieszczając swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz liczbę uczestników. Do uczestnictwa w „Krucjacie” zachęcamy wszystkich parafian niezależnie od przynależności do grup modlitewnych. Szczegóły: Krucjata różańcowa

12. Zapraszamy na kolejny koncert w ramach VII Międzynarodowy Festiwal „Musica classica”, który odbędzie się dziś o godz. 19:00 w naszym kościele. Będzie to koncert pod tytułem „Talenty na początku drogi artystycznej”, podczas, którego będzie można usłyszeć najbardziej utalentowanych studentów Uniwersytetu Muzycznego, a wystąpią: soprany – Katarzyna Gawałkiewicz i Teresa Szostakowska oraz mezzosopran Anna Mikulska, przy akompaniamencie organowym Andrzeja Sochockiego. W programie koncertu utworu m.in.: Vivaldiego, Bacha, Haendla, Webbera.

13. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 odbędzie się kolejny koncert festiwalowy w wykonaniu duetu gitarowego w składzie: Aleksander Wilgos i Andrzej Olewiński. Szczegółowy program całego Festiwalu można znaleźć na plakatach w kruchcie i w gablotach przy wejściu do kościoła.

14. Dziś obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem: „ Jan Paweł II -Patron Rodziny”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

15. Parafialny profil na FB: www.facebook.com/ParafiaJozefoslaw