Ogłoszenia, 11 grudnia 2016

11 grudnia 2016
  1. Połowa Adwentu za nami. Razem z całym Kościołem wołamy: Przybądź, o Panie, aby nas wybawić.
  2. Poświęcone opłatki można nabyć po każdej Mszy Świętej niedzielnej w kruchcie kościoła. Dołączony jest do nich opis przebiegu wigilii. Opłatki rozprowadzają ministranci i Oaza Dzieci Bożych. Ofiary składane przy tej okazji zasilą fundusz ministrantów i Oazy Dzieci Bożych.
  3. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30. Po Mszy Świętej śniadanie dla dzieci w Sali Jana Pawła II za kościołem. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na roratach w tym roku.
  4. CARITAS parafialna rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach akcji: Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Taka świeca na stole wigilijnym jest znakiem czynnej solidarności z potrzebującymi.
  5. Zachęcamy do spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  6. W piątek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie całego Ruchu Światło-Życie.
  7. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część adwentu – czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego.
  8. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej z ks. Prof. Waldemarem Chrostowskim w poniedziałek 19 grudnia o godzinie 19 w Sali Jana Pawła II. Można jeszcze dopisać się do listy.
  9. We wtorek o godzinie 19.00 spotkanie Rady Ekonomicznej na plebanii.
  10. W Adwencie zbieramy produkty żywnościowe dla ubogich. Podzielmy się tym, co mamy jak chlebem. Produkty prosimy przynosić do koszy wystawionych na prawo od ołtarza.
  11. Spotkanie dla rodziców ministrantów, którzy wyjeżdżają na zimowisko w sobotę o godzinie 10.45.
  12. W tym tygodniu odbywają się spotkania w grupach kandydatów do bierzmowania według ustalonego porządku.
  13. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania za tydzień w niedzielę 18 grudnia po Mszy Świętej o godzinie 9.30.
  14. We wtorek 13 grudnia – 35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy cierpieli i umierali za wolność naszej ojczyzny.
  15. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Łucji, w środę św. Jana od Krzyża
  16. Gmina Piaseczno opracowuje Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Józefosław. Jest on dostępny na stronie internetowej gminy. Najbliższe spotkanie w tej sprawie odbędzie się w siedzibie gminy w środę 14 grudnia o godzinie 19.
  17. Po Świętach Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy wizytę duszpasterską tzw. Kolędę.
    Plan kolędy:
    Wtorek 27 grudnia- ul. Prawdziwka, Olechowska, Olchowa;
    Środa 28 grudnia – ul. Przylaszczki, Victorii, Kameliowa i Enigmy
    Czwartek 29 grudnia – ul. Prowansji, Alzacji i Normandii
    Piątek 30 grudnia – ul. Bretanii i Zielone Ogrody
    Poniedziałek 2 stycznia – ul. Letniskowa, Wakacyjna i Żwirowa
    Wtorek 3 stycznia – ul. Nad Strumykiem
  18. Życzymy dobrego przeżycia drugiej połowy Adwentu.

14352564_805987062871685_6492039738968333732_o