Józefosław

Ogłoszenia, 10 kwietnia 2016

10 kwietnia 2016
  1. Dziś III Niedziela Zmartwychwstania. Od piątku odbywa się w naszej parafii Kurs Filip dla kandydatów do bierzmowania. Dziękujemy wspólnocie „Młodzi Młodym” za przeprowadzenia tego kursu. Bierzmowanie będzie w naszej parafii 6 maja. Prosimy o modlitwę za kandydatów, aby dobrze przygotowali się do przyjęcie sakramentu bierzmowania.
  2. W piątek zaprezentowano adhortację apostolską papieża Franciszka „Radość miłości”. Tematem jej jest małżeństwo i rodzina. Zachęcamy wszystkich a zwłaszcza małżeństwa i rodziny do zapoznania się z jej treścią.
  3. W przyszłą sobotę od 10.00 odbędzie się w naszej hali dekanalny turniej piłki nożnej męskiej służby liturgicznej. Startować będzie również drużyna naszych ministrantów i lektorów. Zapraszamy do kibicowania.
  4. Za tydzień, w niedzielę, kandydaci do bierzmowania zapraszają do kawiarenki w dawnej kaplicy po każdej Mszy Świętej. Będzie to okazja do spotkania i porozmawiania w miłym gronie, także z księżmi. Przy tej okazji będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na leczenie i rehabilitację 10-cio letniego Janka Goss, któremu pragną pomóc kandydaci do bierzmowania.
  5. W Niedzielę Palmową przed kościołem odbyła się zbiórka na operację naszej parafianki Basi Bagorro. Basia jest już po operacji. Dziękujemy wszystkim za ofiarność.
  6. W tym roku przypada 1050-ta rocznica Chrztu Polski. Chrzest Mieszka odbył się najprawdopodobniej 14 kwietnia 966-tego roku. W najbliższy czwartek wypada 14 kwietnia. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie dziękczynnej za wydarzenie, które stoi u początku Naszego Narodu. 16 kwietnia w Poznaniu odbędą się centralne uroczystości 1050 – lecia Chrztu Polski.
  7. Prasa katolicka do nabycia w kiosku.
  8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.