Józefosław

Ogłoszenia 10.11.19 r.

9 listopada 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
(10 LISTOPADA 2019 ROK)

  1. W dzisiejszą niedziele obchodzimy XI dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym po hasłem Sudan Południowy. Przemilczane cierpienie. W Sudanie Południowym 7 mln ludzi głoduje, 3,5 mln nie ma dachu nad głową, dzieci są zmuszane do działań zbrojnych. Prosimy parafian o modlitwę za chrześcijan i ludzi żyjących w tym kraju oraz o finansowe wsparcie fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  2. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii ks. Daniela Klocha ze zgromadzenia księży Oblatów Najświętszej Maryi Panny, który jest misjonarzem na Madagaskarze i zbiera pieniądze na studnię głębinową dla swoich parafian.
  3. Jutro 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, w tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00, 18.00. Zapraszamy na uroczystą Msze Świętą, która zostanie odprawiona o godz. 9.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Zapraszamy również do udziału w okolicznościowym koncercie, który rozpocznie się o godz. 17.00 w Świątyni Opatrzności Bożej, która jest Narodowym Wotum Wdzięczności.
  4. Caritas parafialna i przyjaciele, zapraszają na spotkanie z cyklu „Nie tylko przy kawie”, które odbędzie się jutro w poniedziałek 11-tego listopada ok. godz. 19.00 (po wieczornej Mszy Świętej), w sali Jana Pawła II. W związku z uczczeniem 101 rocznicy odzyskania niepodległości, będziemy wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne bliskie każdemu Polakowi. Organizatorzy spotkania za każde przyniesione ciasto składają serdeczne Bóg zapłać.
  5. Dzisiaj o godz. 16.00, Msza Święta dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej – dla grupy I i II, a 17 listopada o godz.16.00 dla grupy III i IV.
  6. We wtorek 12 listopada o godz. 19.30 spotkanie Lektorów i Szafarzy Komunii Świętej z ks. proboszczem na plebani.   
  7. 13 listopada w środę o godz. 19.00 w kościele odbędzie się zaprzysiężenie nowej Rady Duszpasterskiej Parafii a następnie jej pierwsze spotkanie w sali Jana Pawła II.
  8. W niedzielę 17 listopada na Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie nowego kursu do sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Kandydaci na to spotkanie przychodzą razem z rodzicami, którzy będą poproszeni o pobłogosławienie swoich dzieci na czas przygotowania do sakramentu.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone na tace na utrzymanie świątyni i na konto parafialne. Niech Bóg błogosławi wszystkim parafianom i przybyłym gościom w rozpoczętym tygodniu.