Józefosław

Ogłoszenia, 09 października 2016

9 października 2016

09 10 2016

XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Słowo Boże wzywa nas dziś do wdzięczności. Na dziesięciu trędowatych tylko jeden podziękował Jezusowi. A ja, czy potrafię dziękować Bogu i człowiekowi?
 2. W dni powszednie Nabożeństwo Październikowe po Mszy Świętej wieczornej, w niedzielę o godzinie 17.30. Dodatkowo różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godzinie 17.30. Zapraszamy wszystkie dzieci.
 3. Dziś o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.
 4. Uniwersytet Dobrego Nauczyciela zaprasza na konferencję zatytułowaną: ,,Milczenie i kwadrans szczerości w duchowosci ignacjańskiej „. Jezuita Wojciech Żmudziński opowie jak owocne może być milczenie i wyjaśni sposób 15 minutowej modlitwy w ciszy metodą św.Ignacego Loyoli. Ten ignacjański kwadrans to modlitwa,w której patrzymy na swoje życie ,decyzje,postępowanie oczami Jezusa .Odnosimy je do Słowa Bożego i badamy swoje wnętrze. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy -wstęp wolny- sala JPII – wtorek 11.10 godz 19.00
 5. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt. „Korona dla Matki Bożej”. Technika wykonania dowolna. Podpisane prace przynosimy do 29 października. Rozdanie nagród 30 października po Mszy św. o godz. 11.00.
 6. W piątek Dzień Edukacji Narodowej inaczej Dzień Nauczyciela. O godzinie 18.00 sprawować będziemy Eucharystię w intencji wszystkich nauczycieli i uczniów. Zapraszamy.
 7. W przyszłą sobotę od godz. 09.30 odbędzie się w naszej hali dekanalny turniej piłki nożnej służby liturgicznej.Zapraszamy do kibicowania naszym ministrantom.
 8. W każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele po Mszy Świętej wieczornej do godziny 22. Zapraszamy.
 9. Od dzisiaj do 23 października o godz. 19:00 w naszym kościele będą się odbywały koncerty w ramach VIII edycji festiwalu „Musica classica”. Serdecznie  zapraszamy wszystkich na koncert inaugurujący tegoroczną edycję festiwalu, a zatytułowany „Talenty na początku drogi artystycznej”, który odbędzie się w naszym kościele dziś o godz. 19:00 -głównym wykonawcą będzie młody skrzypek Wojciech Sojka  przy akompaniamencie prof. Andrzeja Guza.W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 koncertował będzie Jasnogórski Chór chłopięco-męski Pueri Claromontani pod dyrekcją Jarosława Jasiury.Szczegółowe informacje o festiwalu można znaleźć na plakatach i ulotkach znajdujących się przy wejściu do kościoła, a także na stronie internetowej musicaclassica.pl
 10. W tym tygodniu w środę wspominamy w liturgii bł. Honorata Koźmińskiego założyciela wielu zgromadzeń zakonnych, w sobotę zaś św. Teresę z Avila dziewicę i doktora Kościoła.
 11. Na końcu kościoła wyłożone są kartki na wypominki. Wypominki jednorazowe będą wyczytane we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada o godzinie 17.00 a potem w intencji tych zmarłych zostanie odprawiona Msza Święta o godzinie 18.00. Wypominki roczne będą czytane w drugi piątek miesiąca o godzinie 17.00 a potem o godzinie 18.00 będzie odprawiana Msza Święta w intencji zmarłych. Wypełnione kartki prosimy przynosić do zakrystii. Przy tej okazji składane są ofiary, za które serdecznie dziękujemy.
 12. Z okazji przypadającej 60. rocznicy uwolnienia Prymasa Tysiąclecia 15 października w godz. 10.00 – 15.00 odbędzie się Dzień Otwarty Domu Arcybiskupów Warszawskich.W niedostępnym na co dzień dla zwiedzających pałacu będzie można obejrzeć pomieszczenia, w których urzędował prymas Wyszyński.
 13. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli. Pamiętajmy o słowie: „dziękuję”.

udn_20161011drukowalnia - makieta A2 pion